Сполучені Штати та Індія у листопаді 2019 року проведуть перші в історії двох країн спільні військові навчання, заявив президент США Дональд Трамп журналістам, повідомляє індійське видання India Today у неділю, 22 вересня.
"У листопаді США та Індія продемонструютьзначний прогрес у галузі військового співробітництва та проведуть перші військові навчання. У США ми створили космічні війська. Ми тісно працюємо з Індією у розвитку співробітництва з космосу", – заявив президент США.
В історії цих двох країн ще не було спільних військових маневрів за участю військових цих двох країн. Традиційно США підтримують противника Індії – Пакистан. І так само традиційно Індія розвиває військово-технічне співробітництво з РФ. Росія будувала для Індії атомний та дизельні підводні човни, на озброєнні ВПС Індії стоять винищувачі радянського та російського виробництва (найсильніший серед них – Су-30МКІ), а основу танкової міці індійських сухопутних військ складають танки Т-90 "Бішма" (ліцензійна копія російського Т-90С "Володимир") і Т-72 "Аджєя" (ліцензійна копія російського Т-72М1 "Урал").
США давно планують увійти на індійський ринок зброї, однак останнім часом їх на цьому полі переслідують невдачі. Нагадаємо, раніше Міг-21 індійських ВПС фактично поховав контракт на придбання Індією американських винищувачів F-16, після того, як у повітряному бою з ВПС Пакистану збив F-16 американського виробництва. Після того, як морально застарілий радянський винищувач збив один з кращих літаків американського виробництва ракетою, що виробляється з 60-х років минулого століття, в Індії задумалися про необхідність придбання F-16 у США, що стало серйозним ударом по інтересам американського ВПК у цій країні.
Пізніше стало відомо, що Міністерство оборони Індії планує повністю відмовитися від придбання американських розвідувальних і ударних безпілотних літальних апаратів після того, як збройні сили Ірану несподівано просто збили безпілотник США RQ-4 Global Hawk над Перською затокою. Додатковими аргументами для відмови стали також висока вартість БПЛА та відверте продавлювання замовлення Вашингтоном.