США та Британія побоюються передачі Ірану російських ядерних технологій

Поділитися
США та Британія побоюються передачі Ірану російських ядерних технологій Зустріч Байдена та Стармера у Білому домі 13 вересня 2024 року © EPA-EFE/YURI GRIPAS/POOL
Саме цей фактор може мати вплив на рішення про дозвіл ударів західною зброєю по РФ.

Велика Британія та США заявили про побоювання, що Росія поділилась з Іраном секретною інформацією та технологіями для створення ядерної зброї в обмін на постачання Тегераном балістичних ракет для обстрілів України, пише The Guardian.

Під час спільного виступу у Вашингтоні в п'ятницю прем’єр-міністр Британії Кейр Стармер і президент США Джо Байден визнали, що обидві країни зміцнюють військову співпрацю в той час, коли Іран перебуває в процесі збагачення достатньої кількості урану, щоб завершити свою давню мрію – створити ядерну бомбу.

Британські джерела також повідомили виданню, що існують занепокоєння щодо торгівлі Іраном ядерними технологіями, що також є наслідком поглиблення альянсу між Тегераном і Москвою.

У вівторок державний секретар США Ентоні Блінкен висловив подібне застереження під час візиту до Лондона.

«Зі свого боку, Росія ділиться технологіями, яких прагне Іран - це вулиця з двостороннім рухом - включно з ядерними питаннями, а також деякою інформацією з космічної розвідки», — сказав Блінкен, звинувативши дві країни в участі в дестабілізуючій діяльності, яка сіє «ще більше незахищеності» у всьому світі.

Британія, Франція та Німеччина спільно заявили, що запаси високозбагаченого урану в Ірані «продовжували значно зростати, без будь-яких достовірних цивільних обґрунтувань», і що він накопичив чотири «значні кількості», кожну з яких можна було б використати для виготовлення ядерної бомби.

На разі незрозуміло, скільки технічних знань має Тегеран для створення ядерної зброї або як швидко він зможе це зробити. Однак робота з досвідченими російськими фахівцями або використання російських знань допомогли б прискорити виробничий процес, хоча Іран заперечує, що намагається створити ядерну бомбу.

Так, у 2015 році Іран уклав угоду про припинення виробництва ядерної зброї в обмін на пом’якшення санкцій із США та іншими західними країнами – однак у 2018 році тодішній президент США та нинішній кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп відмовився від угоди. Іран у відповідь порушив узгоджені обмеження на кількість збагаченого урану, яку він міг зберігати.

Хоча Росія та Іран історично не були союзниками, вони все більше об’єднуються у своєму протистоянні Заходу. Невдовзі після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Іран почав постачати до РФ безпілотники Shahed та допоміг Москві побудувати завод для виробництва дронів.

Цього тижня Блінкен заявив, що розвідка США дійшла висновку, що Іран передав Росії першу партію високошвидкісних іранських балістичних ракет Fath-360 із радіусом дії  до 120 км. Видання зазначає, що це вплинуло на переоцінку Заходом загрози.

Перед зустріччю Стармера та Байдена джерела у Великій Британії повідомили, що дві країни в принципі погодилися дозволити Україні запустити по Росії англо-французькі ракети великої дальності Storm Shadow. Однак після зустрічі не було жодних заяв, які б дозволяли Кремлю зрозуміти план дій. Очікується, що будь-яке використання ракет буде частиною більш широкого військового плану України, спрямованого на російські авіабази, ракетні пускові майданчики та інші місця, які Росія використовує для бомбардування України.

Для того щоб Іран повною мірою відчув наслідки поставок своїх балістичних ракет Росії, Україна та її партнери мають виступити єдиним фронтом. Але чи готовий до таких  дій Ізраїль? Арабські країни? Захід? «Чим відповість Україна на поставки Іраном ракет Путіну», читайте в статті Володимира Кравченка, а також про поставки далекобійних ракет білш детально в матеріалі «Далекобійні ракети. Шість причин, через які США не дають Україні бити вглиб Росії».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі