Спільне виробництво гіперзвукових ракет Австралією та Сполученими Штатами може зменшити навантаження на американську оборонно-промислову базу та посилити стримування в Індо-Тихоокеанському регіоні. Про це заявив голова Комітету у закордонних справах Палати представників США від Республіканської партії Майкл МакКол, повідомляє Reuters.
За його словами, австралійське виробництво найсучаснішої зброї є прикладом того, як спрощене ліцензування чутливих оборонних технологій може допомогти США конкурувати з Китаєм у розробці передової зброї.
КНР вперше випробував гіперзвукові ракети у 2021 році, що спровокувало технологічну гонку зі Сполученими Штатами. Нещодавнє їх використання Росією у війні проти України викликало занепокоєння серед членів НАТО, пише агентство.
"Я був у гіперзвуковій компанії буквально вчора, і ми хочемо рухатися до спільного виробництва. Це вже починається, і це цікаво, і це допоможе зняти напругу, яку ми бачимо на базі оборонної промисловості", — додав конгресмен.
Reuters зазначає, що Австралія разом зі Сполученими Штатами випробовує гіперзвукову крилату ракету HACM. Вона стане першою такою західною зброєю для винищувачів.
Раніше американські військові проводили випробування гіперзвукової зброї. Проте тоді Пентагон не надав подробиць про тестування та чи відбувся у ході них фактичний пуск.