У США стурбовані роботами Китаю зі створення крилатої ракети дальнього радіусу дії із можливістю запуску з універсального пускового модуля, замаскованого під стандартний вантажний контейнер торгового судна, пише The Washington Free Beacon.
Оснащений такими ракетами цивільний корабель-контейнеровоз, що знаходиться на стоянці в американському порті, буде представляти серйозну загрозу безпеці стратегічних об'єктів США, зазначає видання.
"Нова крилата ракета може перетворити великий флот вантажних суден Пекіна на потенційні військові кораблі, а комерційні порти на майбутні ракетні бази", - пише видання.
Крім того, Китай може продавати цю зброю противникам США по всьому світу. Базуватися ці ракети можуть на будь-якому пристосованому для перевезення контейнерів кораблі.
"Розміщення ракет у контейнерах дає Китаю, Росії та їхнім партнерам-ізгоям нові можливості для прямого або непрямого нападу на Сполучені Штати та їхніх союзників... Потенційно китайські ракетні пускові установки можуть зберігатися поруч із портом Сіетла, чекаючи запуску боєголовок з електромагнітнимою зброєю по базі Кітсап", - заявив виданню експерт Міжнародного центру оцінки та стратегії Рік Фішер.
Удари крилатих ракет контейнерного базування з електромагнітними боєголовками, зазначає експерт, здатні виводити з ладу електронні прилади, зокрема, при ударах по базі ВМФ може постраждати електроніка атомних ударних підводних човнів США з ядерними ракетами Trident - основної стратегічної військової сили американського флоту. Тим самим Вашингтон буде приведено до хаосу, так як він тимчасово залишиться без інформації та можливості завдати удару у відповідь.
Перспективна зброя, яка на даний час проходить льотні випробування, є вдосконаленою версією китайської протикорабельної ракети YJ-18C наземного базування. При розробці "контейнерних ракет" Пекін скористався аналогічними російськими напрацюваннями - контейнерним комплексом ракетного озброєння "Club-К", впевнені у Вашингтоні.
1 лютого держсекретар США Майк Помпео анонсував вихід Сполучених Штатів з ДРСМД.США завершать вихід з Договору протягом шести місяців, якщо Росія не повернеться до виконання ДРСМД. Наступного дня президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія призупиняє участь у ДРСМД.
Раніше заступник державного секретаря США з контролю над озброєннями і міжнародної безпеки Андреа Томпсон заявила про те, що Сполучені Штати вимагають від Росії знищити ракету 9М729, наявністю якої Москва порушує ДРСМД - в цьому випадку угода може бути врятовано.
Детальніше про підготовку нового договору з контролю за ракетами середньої і меншої дальності читайте у статті Олексія Їжака "Договір помер. Хай живе договір!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".