Міністерство внутрішньої безпеки США заявило, що керівництво країни відмовиться від практики повної заборони на в'їзд біженцям з 11 країн, повідомляє DW.
Замість цього біженців ретельніше перевірятимуть.
У жовтні 2017 року США в цілому відновили програму прийому біженців. Однак це рішення не стосувалося представників 11 країн, які становлять "загрозу національній безпеці країни".
"Чорний список" країн раніше офіційно не публікували. За даними організацій із захисту прав біженців, до нього увійшли Єгипет, Іран, Ірак, Лівія, Малі, Північна Корея, Сомалі, Південний Судан, Судан, Сирія та Ємен.
Обмеження в'їзду мігрантів до США було частиною передвиборчої програми Дональда Трампа. Згодом на посаді президента Трамп видав кілька міграційних указів, які, зокрема, забороняли в'їзд до США громадянам 6 держав, де переважає мусульманське населення. Ці укази регулярно блокували суди в різних штатах та інстанціях через дискримінацію за національною ознакою.
За даними американського дослідницького центру Pew Research, за 9 місяців 2017 року США прийняли 28 тисяч біженців. Управління Верховного комісара ООН у справах біженців зазначає, що у 2016 році притулок в США отримали 97 тисяч чоловік.
8 жовтня 2017 року Адміністрація президента США оприлюднила список вимог щодо імміграційної політики країни. Серед вимог - будівництво стіни на кордоні з Мексикою, прискорення процедури депортації осіб з простроченим терміном дії віз та обмеження видачі сімейних Green Card для членів подружжя та неповнолітніх дітей громадян США.