США розширили санкції проти Китаю за переслідування уйгурів

Поділитися
США розширили санкції проти Китаю за переслідування уйгурів У "таборах перевиховання" сидить 1 млн мусульман. Уряд КНР стверджує, що люди перебувають там добровільно
До санкційного спику включили двох громадян КНР і одну китайську компанію.

Міністерство фінансів США розширило список компаній і фізичних осіб, проти яких введено санкції за причетність до репресій проти уйгурів, казахів та інших мусульманських груп у Китаї, повідомили у відомстві в п'ятницю, 31 липня.

Під санкціями опинися одна компанія і двоє посадовців: Синьцзянський виробничо-будівельний корпус, його директор і заступник секретаря Компартії Пен Цзяруй, а також колишній політичний комісар компанії Сунь Джінлонг.

У Вашингтоні пояснили, що згадана компанія і громадяни причетні до серйозних порушень прав людини в Синьцзян-Уйгурському автономному регіоні.

Санкції передбачають заморожування їхніх активів у США і заборону для американського бізнесу мати справу з фігурантами санкційного списку.

У жовтні минулого року США були в числі 23 країн ООН, які розкритикували КНР за переслідування уйгурів та інших мусульман. Перед цим правозахисна організація Human Right Watch закликала ООН чинити тиск на Китай у зв'язку з масовими затриманнями уйгурів у китайській провінції Сіньцзян та іншими серйозними порушеннями прав людини.

У концентраційних таборах у Сіньцзяні тримають понад 1 млн уйгурів, казахів, узбеків, киргизів. Їм забороняють здійснювати релігійні обряди, говорити на рідних мовах і змушують славити Комуністичну партію Китаю. У Пекіні заперечують переслідування громадян за релігійним і етнічним принципом. І називають табору в Сіньзцяні "таборами перевиховання", в яких люди нібито знаходяться добровільно.

11 жовтня 2018 року в Китаї опублікували документ про боротьбу з екстремізмом у східному регіоні Сіньцзян (Східний Туркестан), в якому підтвердили існування таборів перевиховання уйгурів – корінного мусульманського народу цієї частини Піднебесної, тим самим узаконивши переслідування мільйона мусульман.

У 2017-2019 роках мінімум 80 тисяч уйгурів вивезли з Синьцзяна для роботи на фабриках в дев'яти інших регіонах, де обмежують їх свободу пересування, селять в окремих гуртожитках, змушують ходити на заняття з ідеологічної підготовки і забороняють вчиняти практикувати свої релігійні обряди.

Влада Китаю експлуатувала уйгурів на 27 китайських фабриках, які пов'язані з 83 всесвітньо відомими брендами, серед яких Apple, Google, Microsoft, Adidas, Nike, H&M, Uniqlo, Zara, Mercedes-Benz і Volkswagen.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі