США розмірковують над можливістю надати Україні касетні боєприпаси — CNN

Поділитися
США розмірковують над можливістю надати Україні касетні боєприпаси — CNN © Human Rights Watch
До цього заходу союзники можуть вдатись у крайньому випадку.

Чиновники адміністрації Байдена не відкидають варіант надання Україні заборонених у 100 країнах світу касетних боєприпасів, які Росія продовжує використовувати в Україні з руйнівним ефектом. Цей варіант США розглядають лише як крайню необхідність — у разі небезпечного виснаження українських запасів, пише CNN.

За даними видання, українські чиновники та законодавці останнім часом неодноразово закликали адміністрацію Байдена та членів Конгресу надати українським військовим цей вид снарядів. Як стало відомо CNN, високопоставлені чиновники адміністрації Байдена розглядали запит упродовж кількох місяців і не відхиляли його повністю. Ця подробиця раніше не повідомлялася. 

Київ просить надати йому касетні снаряди для американських РСЗВ HIMARS та 155-міліметрових гаубиць. У США є чималі запаси таких боєприпасів — з 2016 року вони зняті з озброєння.

Касетні снаряди є неточними за своєю конструкцією та розкидають «бомби» на великих територіях, які часто не розриваються під час удару та становлять довгострокову небезпеку для будь-кого, хто з ними стикається, подібно до наземних мін. 

У відповідь на питання про небезпеку такої зброї, неназваний український чиновник сказав: "Росіяни використовують ці касетні боєприпаси — і їм байдуже. Ми боротимемося з російськими військами, а росіяни їх застосовують проти наших мирних жителів".

Найвищі чиновники США публічно заявили, що планують надати українцям стільки підтримки, скільки їм потрібно, щоб дати їм перевагу за столом переговорів з Росією, якщо до цього дійде. Однак західна військова техніка не нескінченна, і оскільки запаси боєприпасів скорочуються, українці дали зрозуміти США, що можуть використовувати касетні боєприпаси, які зараз припадають пилом на складах.

Для України касетні боєприпаси можуть вирішити проблему потреби в більшій кількості снарядів для артилерії та ракетних систем, які надали США та інші країни, і стати способом скоротити кількісну перевагу Росії в артилерії, досягнувши паритету.

Адміністрація Байдена не відкидала цей варіант, залишивши його в якості крайнього засобу. Разом із тим, ця пропозиція досі не отримала серйозного розгляду значною мірою через законодавчі обмеження, які Конгрес наклав на можливість США передавати боєприпаси такого типу. 

Касетна зброя заборонена міжнародною конвенцією, ухваленою у 2010 році, проте ані Україна, ні США, ні Росія до неї не приєдналися. 

Як пише CNN, президент Джо Байден може скасувати встановлені конгресменами бар'єри на експорт касетних боєприпасів, однак у Білому домі дають зрозуміти, що найближчим часом це навряд чи станеться.

"Здатність України досягати успіху в нинішній та наступних фазах конфлікту жодним чином не залежить від отримання цих боєприпасів і з цим не пов'язана", — заявив виданню неназваний співробітник Конгресу США.

За перші шість місяців повномасштабної війни в Україні збройні сили РФ використали щонайменше два нові типи касетних боєприпасів та кількасот разів застосували їх проти цивільного населення. Про це йдеться у звіті  Коаліції з касетних боєприпасів (Cluster munition monitor), опублікованому організацію Human Rights Watch.

Росія активно використовувала касетні бомби під час війни в Сирії.

У перехопленнях спецслужб у 2022 році було зафіксовано, що російські загарбники підтверджують використання у війні проти України фосфорних і касетних засобів ураження.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі