США просять союзників запровадити більше обмежень на розміщення обладнання для виробництва мікросхем у Китаї. Оскільки адміністрація Байдена прагне і надалі перешкоджати амбіціям Пекіна у створенні передових напівпровідників, повідомляє Bloomberg.
"Ми наполягаємо на тому, щоб не обслуговувати ці ключові компоненти, тому ми обговорюємо це з нашими союзниками", — заявив заступник міністра торгівлі США з питань промисловості й безпеки Алан Естевез журналістам у Вашингтоні сьогодні 27 березня.
Він додав, що США не прагнуть обмежувати постачальників обладнання в обслуговуванні більшої кількості другорядних компонентів, які китайські фірми здатні відремонтувати самостійно. Американські чиновники були захоплені зненацька, коли компанія Huawei Technologies Co. випустила у 2023 році новий 5G-смартфон на базі передового 7-нанометрового чіпа китайського виробництва.
Як повідомляє Bloomberg News, Huawei та її партнер з виробництва чіпів Semiconductor Manufacturing International Corp. досі покладалися на іноземне обладнання від американських постачальників, включаючи Applied Materials Inc. та голландського постачальника ASML Holding NV, щоб виготовити чіп. Після досягнення Huawei, США тиснуть на своїх союзників, щоб вони обмежили доступ Китаю до передових технологій.
Вашингтон заборонив компанії Applied Materials та її американським колегам обслуговувати обладнання, що використовується китайськими підприємствами, внесеними до чорного списку. Нідерланди і Японія, тим часом, не мають подібних заборон щодо своїх компаній.
Нагадаємо, що The Wall Street Journal повідомляло, що Китай допомагає Росії у війні з Україною та доставляє їй необхідну техніку. Мова йде про винищувачі та підводні човни, які надають китайські компанії.