Вашингтон має намір і надалі здійснювати тиск на Тегеран, щоб примусити іранський уряд до укладення нової угоди замість розірваної адміністрацією президента США Дональда Трампа "ядерної оборудки", повідомляє "Сьогодні" з посиланням на заяву керівника прес-служби Державного департаменту США Морган Ортэгус.
У Держдепартаменті нову угоду вже назвали "всеосяжною".
"Ми продовжимо здійснювати максимальний тиск на іранський режим, щоб позбавити його коштів для ведення руйнівної зовнішньої політики і змусити його вести переговори про нову всеосяжну угоду, яка стосувалася б усіх аспектів його поведінки", – заявила вона.
Конфлікт між Тегераном і Вашингтоном загострився після того, як Іран відмовився від виконання частини зобов'язань в рамках ядерної угоди. США в 2018 році вийшли з цієї угоди в односторонньому порядку і запровадили санкції проти нафтового і банківського секторів іранської економіки. У відповідь на останні кроки Тегерана Вашингтон оголосив про введення санкцій проти металургійної та гірничодобувної галузей Ірану.
Іран пригрозив відмовитися від ще кількох пунктів ядерної угоди, включаючи обмеження по збагаченню урану, якщо за 60 днів країни ЄС не вирішать, як захистити Тегеран від американських санкцій. В ЄС відкинули ультиматум і закликали Іран повернутися до виконання пунктів ядерної угоди, а також пригрозили застосувати санкції в разі відмови Тегерана зробити це.
США відправили в регіон авіаносну групу на чолі з авіаносцем "Авраам Лінкольн" і групу бомбардувальників B-52. Також США наказали державним службовцям, які не виконують надзвичайних завдань, покинути Ірак, а американські війська в Іраку і Сирії були приведені в стан підвищеної боєготовності. У відповідь на такі дії в Корпусі вартових ісламської революції заявили про готовність дати відсіч Вашингтону. Втім Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що війни Ірану зі США не буде.