США припинять надавати фінансову допомогу Сальвадору, Гватемали і Гондурасу в зв'язку з тим, що влада цих країн не приймає заходів у боротьбі з міграційною кризою. Про це заявив президент США Дональд Трамп на своїй офіційній сторінці в Twitter.
"Гондурас, Гватемала і Сальвадор нічого не роблять для Сполучених Штатів, але забирають наші гроші. Кажуть, що в Гондурасі формується новий караван, і влада нічого не робить з цим. Ми припинимо всю допомогу цим трьом країнам, що використовують США протягом багатьох років!", - заявив Трамп.
.....Honduras, Guatemala and El Salvador are doing nothing for the United States but taking our money. Word is that a new Caravan is forming in Honduras and they are doing nothing about it. We will be cutting off all aid to these 3 countries - taking advantage of U. S. for years!
- Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 28 декабря 2018 г.
Минулого тижня Державний департамент США повідомив, що Вашингтон має намір виділити в загальній складності $ 10,6 мільярдів допомоги для Мексики, Сальвадору, Гватемали і Гондурасу.
Раніше Трамп оцінив економічні втрати США від нелегальної імміграції, сказавши, що щорічно американська економіка втрачає як мінімум 250 мільярдів доларів.
Караван мігрантів у жовтні сформувався в Гондурасі. 19 листопада прибув в мексиканське місто Тіхуана і розмістився в наметах на стадіоні під відкритим небом. За різними оцінками, чисельність учасників становить від 7 до 10 тисяч людей. Своїми основними мотивами учасники каравану називають прагнення втекти від насильства в центральноамериканських країнах і забезпечити собі краще життя. 9 листопада Трамп підписав президентський указ, який забороняє надавати притулок тим мігрантам, які потрапили на територію США незаконно.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп 25 жовтня заявив, що змушений залучити сили армії для припинення незаконних проникнень мігрантів на територію Штатів з боку Мексики. Мова йшла про 800 військових, які повинні були надати допомогу в охороні кордону. Однак стало відомо, що США збільшили свою присутність на мексиканському кордоні до 15 тисяч військових.