Міністерство фінансів США скасувало дозвіл для американських компаній на співпрацю з дев'ятьма державними підприємствами Білорусі.
Дозвіл діяв з 2015 року і щорічно відновлювався враховуючи прогрес білоруської влади у сфері захисту прав людини і тодішнє звільнення політичних в'язнів.
Однак, повідомляють в американському уряді, через придушення протестів і шахрайські президентські вибори 2020, а також той факт, що в Білорусі налічується понад 340 політичних в'язнів, уряд США відмовився надалі продовжувати цей виняток.
«Не може бути звичайної співпраці з Білоруссю, через кричущу зневагу режиму до прав людини», - заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.
There can be no business as usual with Belarus given the regime's flagrant disregard for human rights. We call on the Belarusian authorities to immediately and unconditionally release all political prisoners and engage in a meaningful dialogue on elections.
- Secretary Antony Blinken (@SecBlinken) April 19, 2 021
«Ці дев'ять державних підприємств, яких стосується рішення, фінансують і підтримують режим Лукашенка, сприяють насильницькому придушенню волі білоруського народу, а також є неодноразовим порушенням верховенства права», - додав він.
США закликали владу Білорусі негайно і без умов звільнити незаконно затриманих і ув'язнених, почати змістовний діалог та висловили прихильність до співробітництва з міжнародним співтовариством з метою залучення відповідальних за порушення прав людини в Білорусі.
Нагадаємо, в Білорусі вперше відкрили справу про "спробу захоплення влади" після того, як Лукашенко заявив про підготовку замаху на нього і дітей.