Нова ядерна доктрина США була представлена у п'ятницю, 2 лютого, у Вашингтоні. Документ виділяє Росію, Китай, Іран і КНДР серед ключових загроз, при цьому Вашингтон сподівається на стабільні відносини з Москвою і Пекіном і не бажає суперництва.
В документі особливо наголошується, що США мають намір підвищувати можливості свого ядерного потенціалу шляхом розробки ядерної зброї малої потужності. Це планується для того, щоб відповідати на подібні кроки інших країн, включаючи Росію, так як модернізація Росією ядерного потенціалу говорить про її рішучості повернутися до статусу великої держави і гонки озброєнь.
"Сьогодні Росія модернізує цю (ядерну − ред.) зброю, а також інші стратегічні системи. Ще більше занепокоєння було пов'язано з прийняттям Росією військових стратегій, які передбачають досягнення успіху за рахунок розширення ядерного потенціалу. Ці події, поряд з захопленням Росією Криму та ядерними загрозами для наших союзників, підтверджують рішучість Москви повернутися до протистояння великих держав", − стверджується в документі.
Москву також звинувачують у "загрозі першою застосувати обмежений ядерний удар", який, на думку американської сторони, "не зможе досягти своїх цілей, корінним чином змінити характер конфлікту".
"Наша стратегія дозволить Росії зрозуміти, що будь-яке застосування ядерної зброї, навіть обмежене, неприпустимо", − йдеться в документі.
При цьому США не хочуть бути суперниками з Росією і КНР і розраховують на стабільні відносини з цими державами.
Раніше президент США Дональд Трамп виступив зі своїм першим щорічним посланням до Конгресу США "Про становище країни", під час якого, говорячи про зовнішню політику, назвав Росію і Китай суперниками, які кидають виклик американським інтересам, економіці і цінностей. Тому, щоб стримувати акти агресії і відповідати на зовнішні виклики, глава держави підкреслив необхідність модернізувати і перебудувати наявний ядерний арсенал.