Вона пішла на болючі для простих українців жорсткі заходи, натиснуло на олігархів і ухвалила закони, націлені створити привабливий інвестиційний клімат. І при цьому Україні доводилося мати справу з війною на Сході України, яку розв'язала Росія. З огляду на все це, Київ потребує допомоги від Заходу, як ніколи.
Про це в редакційній статті пише видання Washington Post, нагадуючи, що прем'єр-міністр Арсеній Яценюк відвідав Вашингтон. Він заявив, що українці сьогодні "захищають лінію фронту західної демократії і ключові цінності вільного світу".
Лідери G7 в цей же час домовилися на саміті продовжити дію економічних санкції проти Росії. Вони діятимуть до тих пір, доки Москва не виконає умови мінських угод. Але при цьому адміністрація президента США Барака Обами і лідери країн ЄС продовжують відмовляти Україні в фінансовій підтримці і озброєнні, які вона просила неодноразово.
Видання зауважує, що позиція Обами щодо захисту України дуже м'яка і не рішуча. Він не надав цьому завданню пріоритетності.
"Відправивши Держсекретаря Джона Керрі на зустріч з Володимиром Путіним минулого місяця, він, здається, більшою мірою намагався залучитися підтримкою Росії у питаннях щодо Ірану, ніж змусити російського лідера відмовитися від агресивної політики", - йдеться в статті.
Видання зауважує, що серйозніша підтримка США не зробила б Україну миттю успішною. Але "байдужість" Обами, на думку оглядачів, загрожує катастрофічною поразкою для західної демократії.
Сьогодні видання Gazeta Wyborcza писало, що Росія звинуватила США у "змушуванні" України воювати в Донбасі. Голова МЗС РФ Сергій Лавров в чергове заперечив участь російських військових у конфлікті на Сході і України і наполіг, що "Росія зараз не веде жодних нестандартних військових операцій".
Раніше Лавров звинуватив Україну в невиконанні мінських угод. За його словами, Україна нібито ухиляється від своїх зобов'язань. Проте МЗС РФ ніколи не згадує про численні порушення мінських угод саме з боку Росії і підконтрольних їй бойовиків. Регулярно бойовики застосовують в зоні АТО заборонену мінськими домовленостями важку артилерію.
Крім цього, міжнародна спільнота вже не раз спостерігала, як російське озброєння продовжує масовано завозитися на схід України "через відкритий кордон", незважаючи на підписані в Мінську угоди.