У понеділок, 14 вересня, прес-секретар Білого дому Джош Ернест заявив, що Росія може зіткнутися з міжнародною ізоляцією, якщо вона продовжить надавати підтримку президенту Сирії Башару Асаду.
Однак Ернест підкреслив, що для Росії була б вигідна перемога над ІДІЛ в Сирії.
"Росія зацікавлена в успіху цієї антитерористичної коаліції. Росія, звичайно, хотіла б бачити успішну реалізацію стратегії ліквідації ІДІЛ", - сказав Ернест.
Також він знову повторив, що "для Асада настав час піти".
Крім цього, прес-секретар Білого дому не виключив проведення в майбутньому нових переговорів між президентом США Бараком Обамою і президентом РФ Володимиром Путіним на тему Сирії.
За його словами, у Обами і Путіна склалися такі стосунки, які "дозволяють їм бути досить відвертими один з одним".
Видання Washington Post писало, що Путін користується бездіяльністю США в Сирії. Нагадуючи обіцянки Обами про необхідність підтримати повстанців у Сирії, видання підкреслює, що насправді Білий дім нічого такого не зробив. Інакше, якби американська підтримка сирійської опозиції дійсно була, Москва навряд чи наважилася б відправляти армію в Сирію.
9 вересня стало відомо, що в Сирії приземлилися російські військові літаки. Мова йде про два військово-транспортні гіганти Ан-124 "Руслан" і пасажирський лайнер. Відзначається, що росіяни встановили модульне житло, розраховане на 100 осіб, а також портативну техніку для управління повітряним рухом.
Після інформаційного шуму та занепокоєння, висловленого із цього приводу Вашингтоном, президент Путін визнав, що Росія допомагає Дамаску технікою, зброєю та тренуванням військових, однак зазначив, що говорити про російську участь у воєнних операціях у Сирії передчасно. Втім, пам'ятаючи його брехню про неприсутність російських військових у Криму й Донбасі, до подібних заяв слід ставитися скептично, пише Василь Короткий у статті для DT.UA Куди везе "Сирійський експрес"?