США в ультимативній формі заявили уряду Греції про свою "жорстку позицію" щодо іранського танкера Adrian Darya 1 (колишній Grace 1), який після звільнення владою британської заморської території Гібралтар попрямував до грецьких берегів; про це заявив високопоставлений представник Державного департаменту США "Голос Америки".
У Вашингтоні вважають, що танкер везе нафту до Сирії в інтересах Корпусу Вартових Ісламської революції, який у США визнали терористичною організацією. Крім того, адміністрацію США дратує той факт, що судну вдалося вислизнути прямо з-під носа Вашингтона завдяки рішенню суду Гібралтару.
"Будь-яке зусилля з надання допомоги танкеру може розглядатися як надання матеріальної підтримки організації, яку США вважають терористичною", – заявив чиновник.
Крім того, аналогічне попередження розіслано в усі порти Середземномор'я.
У липні морська піхота Великої Британії затримала іранський нафтовий танкер Grace-1 у водах Гібралтару, який йшов до Сирії на порушення міжнародних санкцій. Тегеран обіцяв вжити відповідні заходи.
Нагадаємо, 20 липня Іран захопив британський танкер в Ормузькій протоці. Танкер Stena Impero, на думку Тегерана, порушив міжнародні правила. У заяві йдеться, що судно захоплене разом з 23 членами екіпажу на борту і спрямоване на берег для перевірки.
4 серпня іранські військово-морські сили захопили ще один танкер. Згідно із заявою Тегерана, затримане судно йшло з вантажем контрабандної нафти.
Після серії атак і захоплень танкерів в Ормузькій протоці та Перській затоці Велика Британія ініціювала місію із захисту торгового судноплавства в цьому регіоні. У її складі в Сполученому Королівстві хочуть бачити Італію, Францію та Данію, розглядає можливість приєднання до неї і Німеччина.
15 серпня суд Гібралтару дозволив іранському танкеру Grace 1 покинути цю територію. У суді повідомили, що Іран письмово зобов'язався припинити постачання нафти цим танкером до Сирії. У США суд видав ордер на арешт як самого танкера, так і усього його вантажу, а в адміністрації Трампа почали вимагати від влади Гібралтару негайно затримати судно.
18 серпня танкер змінив ім'я, підняв іранський прапор і покинув води Гібралтару, суд якого не тільки проігнорував вимогу США, але і постановив, що у Вашингтона немає прав висувати Гибралтару подібні вимоги.