Адміністрація президента США Джо Байдена вирішила почекати з накладенням санкцій на компанію Nord Stream 2 AG, яка працює над прокладанням газопроводу «Північний потік 2» і її керівника Матіаса Варніга. Про це повідомляє американський портал Axios.
Рішення вказує на те, що адміністрація Байдена не бажає псувати свої стосунки з Німеччиною через цей трубопровід, і підкреслює труднощі, з якими стикається президент Байден в зіставленні дій з риторикою про більш жорсткий підхід до Росії.
Держдепартамент найближчим часом відправить до Конгресу свій обов'язковий 90-денний звіт зі списком організацій, що беруть участь в «Північному потоці - 2», які заслуговують санкцій. Джерела, знайомі з підготовкою звіту, повідомляють Axios, що Держдепартамент планує ввести санкції проти кількох російських кораблів.
Адміністрація Байдена відкладе санкції проти компанії і її виконавчого директора, що наглядають за прокладкою російського газопроводу «Північний потік 2» в Німеччину, повідомляють два джерела, поінформованих про це рішення.
«Однак держдеп допустить їх виключення з-під санкцій, посилаючись на національні інтереси США», - вказує Axios.
Джерела, знайомі з чорновим варіантом доповіді, повідомили Axios, що держдеп планує закликати до санкцій відносно ряду російських кораблів, задіяних в будівництві газопроводу «Північний потік 2».
Джерела також повідомили, що в адміністрації Байдена визначили: єдиний можливий спосіб зупинити проект, який завершений на 95% - це ввести санкції проти кінцевих споживачів газу в ФРН. Але в той же час адміністрація Байдена не бажає підривати відносини з Німеччиною через «Північний потік 2».
У свою чергу Axios вказує, що цей планований крок йде врозріз з обіцянками держсекретаря США Ентоні Блінкена, зробленими під час слухань з питання затвердження його на цій посаді, про те, що він докладе всіх зусиль для зупинки проекту. Також, за версією Axios, складається незвичайна ситуація, коли під санкції можуть підпасти кораблі, задіяні в будівництві «Північного потоку 2», але обмежувальні заходи уникне компанія, відповідальна за проект.
При цьому представник держдепу нагадав Axios, що адміністрація Байдена дала ясно зрозуміти: компанії, залучені в проект «Північний потік 2», можуть потрапити під санкції, а в США існує двопартійний консенсус проти цього проекту. Представник вважає, що «газопровід «Північний потік 2» - це російський геополітичний проект, який загрожує енергетичній безпеці Європи, і Україні, і союзникам і партнерам по східному флангу НАТО».
Раніше повідомлялося, що російський трубоукладач «Академік Черський» приєднався до роботи над будівництвом газопроводу «Північний потік-2» в водах Данії. Тобто на даний момент газопровід будують два судна.