США побоюються "відходу" Греції до Росії – FT

Поділитися
США побоюються "відходу" Греції до Росії – FT Греція може стати для Росії "геополітичним подарунком" © Міноборони РФ
Афіни звертаються до Москві тоді, коли зростають протиріччя Греції з кредиторами.

Сполучені Штати побоюються політичних наслідків економічної кризи в Греції і потенційного зростання впливу Росії на країну-члена НАТО.

Поки США намагаються об'єднати країни Заходу для підтримки санкцій проти РФ, дефолт Греції може надати Кремлю можливість розсварити американських союзників у Європі, пише Financial Times.

Основні побоювання полягають у тому, що триваюча економічна нестабільність, яка може закінчитися дефолтом, посилить політичну ворожість електорату Греції по відношенню до інших держав Євросоюзу, що відкриє можливість для Москви посилити свій вплив на Афіни.

Як каже старший науковий співробітник Ради з міжнародних відносин США Себастьян Маллабі, таке положення справ буде для Росії "геополітичним подарунком".

За даними Financial Times, візит прем'єр-міністра Греції Алексіса Ціпраса в Санкт-Петербург, де проходив економічний форум, продемонстрував існуючі політичні зв'язки цієї країни з Володимиром Путіним, а також показав намір Афін звертатися до Москві в ті періоди, коли розбіжності з кредиторами особливо сильні.

14 червня Єврокомісія оголосила про провал переговорів з Грецією. Незважаючи на деякі зрушення, досягнуті в ході переговорів, все ще зберігаються суттєві розбіжності між планами Афін і вимогами кредиторів з питання проведення реформ в Греції. Новий раунд переговорів відбудеться на рівні Єврогрупи.

17 червня, Центральний банк Афін у доповіді заявив, що провал угоди з кредиторами призведе до неконтрольованої кризи в країні, яка може привести до виходу Греції з єврозони, і, швидше за все, з ЄС. На наступний день МВФ відмовив Греції у відстроченні оплати по кредиту. Лагард підкреслила, що Афіни повинні повернути 1,5 млрд євро ($ 1,7 млрд) Фонду до 30 червня. Інакше вже з 1 липня, це буде розглядатися як заборгованість. Це завадить Греції отримати будь-яку іншу додаткову допомогу від кредитора. Пізніше глава МВФ заявила, що визнає дефолт Греції 1 липня в разі невиплати боргів.

З 2010 року Євросоюз і МВФ виділили Греції кредитів майже на 250 мільярдів євро. Незважаючи на часткове списання заборгованості в 2012-му, її держборг нині становить понад 315 мільярдів євро, що являє собою 175 відсотків ВВП. Це в три рази перевищує гранично допустимий рівень держборгу країн зони євро. Згідно з європейським Пактом стабільності і зростання, даний показник повинен становити не більше 60 відсотків від ВВП.

Детальніше про стан грецької економіки читайте в статті Катерини Зарембо для ZN.UA "Грецька драма для Європи".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі