США планують знизити залежність від закупівлі російського урану — Bloomberg

Поділитися
США планують знизити залежність від закупівлі російського урану — Bloomberg © ВВС
Вашингтон розробив план на 4,3 мільярда доларів.

Вашингтон планує скоротити закупівлю російського урану, зокрема, за рахунок інвестицій, спрямованих на розвиток підприємств зі збагачення урану на території США. Адміністрація американського президента Джо Байдена підштовхує законодавців підтримати план на 4,3 мільярда доларів, який включає закупівлю збагаченого урану безпосередньо у вітчизняних виробників, щоб скоротити залежність США від російського імпорту палива для ядерних реакторів, повідомляє Bloomberg.

Представники Департаменту енергетики США зустрілися з ключовими співробітниками Конгресу, і заявили, що таке фінансування терміново потрібне. Також представники Департаменту енергетики стверджують, що будь-які перебої в постачанні збагаченого російського урану можуть спричинити збої в роботі комерційних ядерних реакторів.

План потребує схвалення Конгресом і має на меті стимулювати розвиток внутрішнього виробництва урану та інші кроки, необхідні для перетворення урану в реакторне паливо. Згідно з планом,  держава буде безпосередньо купувати збагачений уран у місцевих виробників, у тому числі той тип, який використовується в новітніх реакторах.

Тим не менш, для США буде нелегко розширити вітчизняну уранову промисловість: у країні залишився лише один комерційний завод у Нью-Мексико, що належить британсько-німецько-голландському консорціуму Urenco Ltd.

Зазначається, що обговорення плану відбулося саме тоді, коли адміністрація Байдена розглядає можливість застосування санкцій щодо імпорту збагаченого урану з Росії у відповідь на вторгнення Кремля в Україну, одночасно розглядаючи перспективи того, що РФ також може вирішити зупинити імпорт. На Росію припадало 16,5% урану, імпортованого в США в 2020 році, і 23% збагаченого урану, необхідного для живлення американських комерційних ядерних реакторів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі