Віце-президент США 3 ще раз запевнив, що США і весь альянс готові гарантувати безпеку всіх членів НАТО.
Ці слова пролунали після того як Росія де-факто анексувала Крим і провела безпрецедентні навчання біля кордонів країн Балтії та Польщі.
Байден нагадав, що навесні саме відзначать десяту річницю членства країн Балтії в НАТО.
"Сьогодні я говорив з моїми колегами - президентами Латвії і Литви - про ситуацію в Україні. Вчора зустрічався з президентом Естонії та президентом і прем'єром Польщі. Литовці, латиші та естонці зовсім нещодавно об'єдналися на Балтійському шляху, Україна також показала сміливість, здійснюючи бажання людей на краще життя і інтеграцію в Європу. Росія обрала жорстоку військову відповідь: проведено референдум, який не визнають практично всі країни світу. Це незаконні зусилля щодо анексії Криму", - сказав Байден.
"Хай Бог благословить наші народи і армії", - сказав наприкінці промови віце-президент США.
У свою чергу президент Литви Даля Грібаускайте подякувала США за оперативну реакцію на кризу в Криму.
19 березня Грібаускайте зустрілася з віце-президентом США Байденом і президентом Латвії Андрісом Берзіньшем та обговорила безпеку країн Балтії.
За словами Грібаускайте, на зустрічі йшлося про ситуацію в Україні та її значення для безпеки країн Балтії і всієї Європи. Президент Литви сказала, що сформована ситуація оцінюється як серйозна загроза, оскільки після відокремлення Криму від України в Європі вперше з часів холодної війни жорстоким способом міняють кордони країн.
Грібаускайте сказала, що всі партнери вважають результати референдуму в Криму незаконними. За її словами, Росія по суті проводить анексію Криму.
"Ситуація викликає пряму загрозу", - сказала Грібаускайте. !zn