У п'ятницю, 28 серпня, президент США Барак Обама заявив, що Сполучені Штати та Ізраїль вже протягом декількох місяців обговорюють співпрацю в сфері безпеки, передає Reuters.
За його словами, даний діалог щодо створення системи протиракетної оборони наступного покоління, взаємодія у сфері розвідувальної і "як протидіяти іранським опосередкованим військовим діям (Iran proxies)".
"Ми вже кілька місяців обговорюємо з урядом Ізраїлю питання підвищення співробітництва у сфері безпеки", - сказав Обама.
На початку серпня Обама заявив, що у разі провалу операції з ядерною програмою Ірану на Ізраїль би посипалися ракетні удари. Обама також наводив приклад, що, на його думку, станеться, якщо США буде змушений почати удари по військових об'єктах Ірану. На думку Обами, Іран не зважився воювати з США, але вдарив би по Ізраїлю.
У свою чергу, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху в черговий раз відкинув аргументи Обами про те, що угода була єдиною можливістю запобігти війні з Іраном.
"Я проти угоди (ядерної угоди з Іраном - ред.) не тому, що я хочу війни. Я проти цієї угоди, тому що я хочу попередити війну. А це угода може її принести", - зазначив Нетаньяху, побоюючись, що зняття санкцій принесе Ірану вливання фінансових коштів, що він може використовувати для дестабілізації регіону.
Також в Конгрес США вже внесено проект резолюції про несхвалення угоди з Іраном. Обама пообіцяв накласти вето на будь-яке рішення проти цієї угоди з Іраном.
У липні Іран і "шістка" погодили історичну ядерну угоду.
Детальніше про ядерну угоду з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?.