Вашингтон не виключає введення подальших заходів проти газопроводу «Північний потік-2», заявив на брифінгу представник Держдепартаменту США Нед Прайс.
Прайс нагадав, що в лютому відомство представило конгресу доповідь зі списком учасників будівництва трубопроводу. За підсумками цього звіту адміністрація президента Джо Байдена внесла російське судно-трубоукладач «Фортуна» та його власника - компанію «КВТ-Рус» - ще в один список санкцій. Баржа та її власник потрапили під санкції в рамках закону про захист енергетичної безпеки Європи (PEESA). До цього санкції щодо «Фортуни» були введені відповідно до закону CAATSA ( «Про протистояння противникам Америки за допомогою санкцій»).
«Звичайно, це не кінець історії», заявив представник Держдепу. Прайс вказав, що відомство має кожні 90 днів надавати конгресу свій аналіз про те, яка діяльність, що стосується «Північного потоку-2», потрапляє під обмеження. Наступний подібний доповідь очікується в травні. «Якщо ми прийдемо до висновку, що інші суб'єкти займаються діяльністю, що підпадає під санкції відповідно до закону PEESA <...>, ми повідомимо про це», - сказав він.
3 березня група з 40 американських сенаторів закликав Байдена ввести проти компаній, що беруть участь в будівництві «Північного потоку-2», нові обмеження. Лист опублікував на своєму сайті один із підписантів, сенатор-республіканець Джон Баррассо.
«Будівництво проекту триває, і в відкритому доступі є інформація про судах і компаніях, які беруть участь в підлягає санкціям діяльності», - йдеться в документі. На думку конгресменів, «нездатність адміністрації ввести нові санкції» свідчить про те, що США готові дозволити владі Росії «взяти під контроль постачання газу в Європу і посилити свій геополітичний вплив».
США вважають, що «Північний потік-2» загрожує енергетичній безпеці Європи. З кінця 2019 року Вашингтон кілька разів розширював санкції, спрямовані проти будівництва газопроводу. За словами Прайса, через обмеження проект покинули не менше 15 компаній. Видання Der Tagesspiegel писало, що від участі в будівництві трубопровада відмовилися щонайменше 18 компаній.
Проект «Північний потік-2» передбачає будівництво по дну Балтійського моря газопроводу потужністю 55 млрд куб. м в рік. По ньому буде поставлятися газ до Німеччини через морські території Росії, ФРН, Фінляндії, Швеції та Данії. Зараз трубопровід закінчений більш ніж на 90%.
Раніше, німецьке ЗМІ назвало чотири варіанти Німеччини щодо майбутнього "Північного потоку-2". Серед них - повна реалізація проекту.