Влада США не відмовляться від домовленості по атомним підводним човнам з Австралією і Великобританією, незважаючи на протест Франції, повідомила на регулярному брифінгу прес-секретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі.
Один з журналістів запитав, чи планують США відмовитися від відповідної угоди на тлі позиції Франції.
"Ні, у нас немає таких планів", - відповіла Дженніфер Псакі.
Вона також підтвердила, що президент США Джо Байден розраховує зв'язатися по телефону з президентом Франції Емманюелем Макрона.
"Час проведення бесіди узгоджується, як очікується, вона відбудеться в найближчі дні. Президент США в цій бесіді підтвердить нашу прихильність роботі з одним з наших давніх і близьких союзників з Францією по цілому спектру проблем, з якими стикається світова спільнота, і, звичайно, обговорить недавні події і нашу поточну спільну роботу по ряду питань - безумовно наші спільні інтереси в регіонах Індійського і Тихого океанів, а також глобальні виклики та питання ", - додала Дженніфер Псакі.
Напередодні Франція відкликала своїх послів в США і Австралії, через кілька днів після того, як між двома останніми країнами була укладена угода. Австралія оголосила про відмову від великої закупівлі французьких звичайних підводних човнів на користь американських атомних підводних човнів, через що Франція втратила 40 мільярдів доларів.
Високопоставлений французький дипломат Жан Ів-Ле Дріан виступив з заявою, в якій оголосив про своє рішення. Він сказав, що це було через «неприйнятної поведінки» і що цей крок «виправданий винятковою серйозністю заяв» між США та Австралією. Президент Еммануель Макрон прийняв виняткове рішення через «серйозності заяв, зроблених 15 вересня Австралією і США», - сказав у своїй заяві міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан.