США нагадали РФ про терміни виконання угоди про ядерне роззброєння

Поділитися
США нагадали РФ про терміни виконання угоди про ядерне роззброєння У найближчий місяць США і РФ обміняються даними про хід виконання СНО-II
Сполучені Штати виконали свою частину договору і очікують від РФ аналогічних дій.

Сполучені Штати Америки виконали свої зобов'язання в рамках Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-II) в серпні минулого року і розраховують, що Росія виконає свою частину угоди до 5 лютого, заявили в Державному департаменті США.

"Москва неодноразово заявляла про свій намір своєчасно виконувати ці обмеження, і у нас немає підстав вважати, що цього не станеться", - сказала офіційний представник Держдепартаменту Хізер Ноуерт на брифінгу в четвер, 1 лютого, передає Reuters.

За її словами, Вашингтоні і Кремль протягом найближчого місяця мають обмінятися даними про хід виконання Договору, як це робилося протягом семи років.

"Ми сподіваємося, що кожна країна веривікує дані якомога скоріше після цього обміну", - підкреслила Ноуерт.

У квітні 2010 року президенти США і РФ Барак Обама та Дмитро Медведєв підписали Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-II, або New START), який набув чинності 5 лютого 2011 року.

Згідно з Договором, у кожної з країн було сім років для скорочення стратегічних озброєнь. Договір обмежує загальну кількість розгорнутих ядерних боєзарядів 1550 одиницями для кожної з країн. Кількість розгорнутих міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів і стратегічних бомбардувальників не повинна перевищувати 700 одиниць, а загальна кількість розгорнутих і нерозгорнутих пускових установок МКБР, балістичних ракет підводних човнів і стратегічних бомбардувальників - 800 одиниць.

У грудні 2017 року Білий дім оприлюднила нову Стратегію національної безпеки, в якій Росія та Китай, а також Іран і КНДР, вказані серед найбільш серйозних загроз американським національним інтересам.

Автори документа констатували, що РФ і КНР розробляють сучасну зброю та комплекси озброєнь, які становлять небезпеку для ключових об'єктів американської інфраструктури та системи командування.

Крім того, Москва і Пекін порушують права людини і надають підтримку диктаторським режимам, які є ворогами демократії.

Детальніше про нову Стратегію національної безпеки США читайте в матеріалі Олексія Їжака "Привілей демократичного світу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі