Сполучені Штати готові поступово послаблювати санкції проти Венесуели, повідомив заявив старший директор у справах Західної півкулі в Раді нацбезпеки Білого дому Хуан Гонсалес.
Обмеження почнуть пом’якшувати у разі прогресу в діалозі між владою та опозицією.
Розблокування експорту нафти з Венесуели стало би в нагоді США, які шукають додаткові джерела сировини на тлі вторгнення Росії в Україну, та готуються до нафтового ембарго.
Вашингтон прагне розширення міжнародного консенсусу на користь демократії у Венесуелі та концентрує увагу на діалозі, напрям якого задають самі венесуельці, уточнив Гонсалес.
«Ми дуже ясно сигналізували про те, що готові пом'якшувати санкції на основі прогресу на переговорах. І ми знову запровадимо ці санкції, якщо буде регрес чи відсутність переговорів», - пояснив він.
Венесуела має найбільші поклади нафти у світі – розвідані запаси сягають понад 300 млрд барелів (у Росії – 80 млрд баррелів). До дефолту 2017 країна видобувала від 3 млн барелів на добу, після – близько 800 тисяч.
Венесуела перебуває під нафтовими санкціями США з 2019 року, після масових протестів на чолі із лідером венесуельської опозиції Хуаном Гуайдо. Верховний суд анулював призначення Гуайдо спікером парламенту, після цього опозиціонер оголосив себе виконувачем обов'язків президента.
Тимчасовим головою держави його визнали США, країни Групи Ліми (за винятком Мексики), Організація американських держав та більшість членів ЄС.
Президент Венесуели Ніколас Мадуро назвав подію спробою перевороту і заявив про розрив дипломатичних відносин зі США. На його підтримку висловилися РФ, Білорусь, Іран, Китай, Куба, Нікарагуа, Сирія та Туреччина.