США модифікували системи HIMARS, щоб Україна не завдавала ударів по Росії — WSJ

Поділитися
У такий спосіб адміністрація Байдена намагалась уникнути ескалації.

Сполучені Штати таємно модифікували передові ракетні пускові установки HIMARS, які вони передали Україні, аби їх не можна було використовувати для обстрілу Росії ракетами великої дальності. Про це повідомляє The Wall Street Journal. На думку адміністрації Байдена, це убезпечує від ризиків ескалації та повномасштабної війни США з Москвою.

З червня США поставили українським силам 20 пускових установок високомобільної артилерійської ракетної системи (HIMARS) і великий перелік ракет із супутниковим керуванням дальністю майже 80 км. Ці ракети, відомі як керована реактивна система залпового вогню (GMLRS), використовувалися для ударів по російських складах боєприпасів, матеріально-технічних засобів і командних центрів на території України.

Водночас, офіційні особи США говорять, що Пентагон модифікував пускові установки, щоб вони не могли запускати ракети великої дальності, включно з ракетами тактичної ракетної системи армії США або ATACMS, дальність яких становить понад 300 км.

Раніше про таку модифікацію не повідомлялось, що свідчить про намагання адміністрації Байдена уникнути ескалації та про побоювання, що Україна не дотримається обіцянки не завдавати ударів по території Росії з наданої США зброї.

Пентагон відмовився коментувати модифікації, які, за словами офіційних осіб США, стосуються  їх апаратного та програмного забезпечення. 

«З міркувань оперативної безпеки ми не коментуємо публічно конфігурацію систем, наданих союзникам і партнерам», — сказав бригадний генерал Патрік Райдер.

Водночас, він додав, що Сполучені Штати залишаються відданими наданню Україні можливостей, необхідних для протидії російській агресії.

Білий дім, який, за словами чиновників адміністрації, брав участь у ключових рішеннях щодо зброї щодо України, також відмовився від коментарів виданню, як і українські військові.

Водночас, у США визнають, що Україна досі виконувала зобов'язання не використовувати американську зброю для ударів по російській території. За словами українських посадовців, це свідчить про те, що Києву можна довіряти зброю більшої дальності.

Нагадаємо, що раніше представниця МЗС РФ Марія Захарова заявляла, що якщо Вашингтон вирішить поставити Києву ракети більшої дальності, то він перетне червону лінію і стане прямою стороною конфлікту.

У понеділок на двох російських авіабазах прогриміли вибухи, однак жодних доказів того, що їх здійснила Україна і що під час цих ударів використовувалася зброя, надана США, немає.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі