США мають вжити заходів для припинення китайського промислового шпигунства - WP

Поділитися
США мають вжити заходів для припинення китайського промислового шпигунства - WP © USA Herald
Вкрадені китайцями комерційні таємниці американської компанії Micron оцінюються в 8.75 млрд доларів.

Виступаючи в Білому домі у вересні 2015 року президент США Барак Обама і лідер КНР Сі Цзіньпін оголосили про прорив. Сполучені Штати і Китай пообіцяли, що "жодна з країн не буде свідомо підтримувати крадіжку інтелектуальної власності, в тому числі комерційної таємниці або іншої конфіденційної ділової інформації для комерційної вигоди". Але обіцянки китайського лідера виявилися кволими і недовговічними. Угода провалилася. Китай знову намагається вкрасти свій шлях до величі, і це вимагає рішучої відповіді, пише The Washington Post.

Остання ознака проблеми, але навряд чи єдина, була описана в обвинувальному висновку, оприлюдненому минулого тижня Департаментом юстиції. США заявили, що китайська державна компанія спробувала вкрасти комерційну таємницю Micron, американської транснаціональної компанії, що базується в Айдахо, відомої своєю напівпровідниковою продукцією, основну частину якої складають чіпи DRAM і NAND, флеш пам'ять, SSD-накопичувачі, а також датчики CMOS. Компанія є єдиним американським виробником DRAM - динамічної пам'яті з довільним доступом, яка є життєво важливим компонентом комп'ютерів, мобільних пристроїв та іншої електроніки.

Згідно з обвинувальним висновком, один із співробітників Micron відправився на роботу в китайську компанію, потім були найняті ще кілька співробітників, які принесли з собою 900 файлів, які включали конфіденційні проекти DRAM. Федеральний прокурор США в Північному окрузі Каліфорнії Алекс Це заявив, що була вкрадена "одна з найбільш передових напівпровідникових технологій у світі". Генеральний прокурор Джеф Сешнс зазначив, що вкрадені комерційні таємниці оцінюються в 8.75 млрд доларів.

До недавнього часу Китаю не вистачало технології DRAM, а справа Micron - ще один приклад прагнення Китаю піднятися по сходах економічного розвитку, вкравши західні технології, скопіювавши їх, поставивши на виробництво, проскочивши етап складної і дорогої роботи, яка могла б тривати десятиліттями. Це не той вид шпигунства, націлений на пошук державних таємниць, яким промишляють всі країни. Це цілеспрямована крадіжка, метою якої є допомогти китайським компаніям отримувати прибуток і завойовувати ринки. Компанії також отримують надійні вливання капіталу з держави. Після угоди між Обамою і Сі Цзіньпіном на деякий час крадіжок стало менше, відповідно небагато американських компаній постраждали, але в 2017 році хвиля крадіжок інтелектуальної власності почалася знову. Прокурор Сешнс наполягає на тому, що "обман має припинитися".

Фактично промислове шпигунство Китаю - це не швидкоплинна примха, а основний метод реалізації довготривалого прагнення отримати глобальну економічну, військову і політичну владу, з амбіціями змагатися зі Сполученими Штатами. На жаль, надії останніх двох десятиліть, на те, що Пекін стане чесним конкурентом, який грає за міжнародними правилами, були розбиті.

Звинувачення винних у справі Micron - це хороша перша відповідь на шпигунство, а також спроба прокурора Сешнса звернути увагу на загрозу. Крім цього, однак, США повинні побачити в китайському шпигунстві те, що він дійсно з себе представляє: прагнення Китаю стати супердержавою завдяки крадіжці чужої праці та інвестицій. Економіки США і Китаю невблаганно переплітаються, що лише ускладнить боротьбу зі шпигунством. Але це потрібно зробити. Зрештою, Китай відреагує тільки на силу.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон переможе у торгових суперечках з Китаєм, що в кінцевому підсумку закінчиться вигідною для США угодою.

З 24 вересня США ввели 10-процентні мита на китайські товари на суму в $ 200 млрд у рік і попередили, що тариф зросте до 25% з 1 січня 2019 року, якщо Пекін не піде на поступки. Одночасно нові мита на американські товари на суму $ 60 млрд почали діяти в Китаї.

Раніше сторони взаємно ввела мита на продукцію вартістю $ 50 млрд.

Торгівельна війна почалася навесні, коли Вашингтон прийняв рішення підвищити мита на алюміній і сталь з ряду країн, в тому числі з Китаю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі