США ігнорують загрозу з боку Північної Кореї — The Washington Post

Поділитися
США ігнорують загрозу з боку Північної Кореї — The Washington Post © kcna.kp
Тим часом Північна Корея може готувати нові провокації.

Адміністрація президента США Джо Байдена не докладає особливих зусиль до вирішення питання Північної Кореї, можливо, розраховуючи, що вступ у нові переговори з Кім Чен Ином є ризиком, який не принесе результатів. Але Південна Корея, союзник Америки, не може дозволити собі забути про можливості для мирних переговорів, навіть попри нечіткі перспективи успіху. Зараз Сеул намагається сказати Вашингтону, що з’явилася можливість, яку обидва уряди повинні використати. Але незрозуміло, чи готова до цього команда Байдена, пише The Washington Post.

Уряд президента Південної Кореї Мун Чже Іна, який останній рік перебуває на посаді, посилає сигнали про те, що Сполучені Штати повинні зробити більше, щоб заохотити Пхеньян повернутися за стіл переговорів. Вказуючи на невеликі, але символічні ознаки того, що Північна Корея може бути готова до «контакту». Зокрема, Північна та Південна Корея нещодавно відновили лінію зв’язку.

Лідери в Сеулі намагаються переконати президента Байдена та його помічників, що зараз саме час «вмовити» Кім Чен Ина зробити новий крок у дипломатії.

Північна Корея перебуває у несприятливому стані. Посуха, дефіцит продовольства, пандемія та економічні санкції - все це негативно впливає на і без того збіднілу країну. Щоб перевірити наміри Вашингтона щодо приєднання до нової дипломатичної ініціативи, політичні союзники Мун Чже Іна проводять своєрідне «тестування». Вони хочуть, щоб адміністрація Байдена відмовилася від своєї нинішньої позиції, яка фактично є просто вичікуванням.

Лідер правлячої Демократичної партії Південної Кореї Сонг Янг-Гіл виклав аргументи Сеула під час свого виступу на Форумі безпеки. За його словами, колишній американський президент Дональд Трамп намагався досягнути певних результатів завдяки своїй зухвалій і в кінцевому підсумку невдалій дипломатії, хоча це і дало нетривале припинення північнокорейських ядерних і ракетних випробувань.

«Північна Корея готується до подальших провокацій. Це велика проблема для безпеки Сполучених Штатів», - сказав Сонг Янг-Гіл.

Замість того, щоб чекати на провокації, які змусять Сполучені Штати реагувати у кризовому режимі, Південна Корея та Вашингтон повинні зробити більше кроків, щоб залучити Північну Корею до переговорів зараз, вважає політик.

Сонг Янг-Гіл хоче, щоб Сполучені Штати схвалили повторне відкриття промислового комплексу Kaesong, виробничого центру в Північній Кореї, де колись південнокорейські компанії найняли працівників Північної Кореї. Комплекс був відкритий у 2004 році, але Південна Корея припинила свою участь у 2016 році. Повторне відкриття може допомогти віддалити Північну Корею від її повної економічної залежності від Китаю.

«Це допоможе налагодити довіру між США, Південною та Північною Кореєю», - вважає Сонг Янг-Гіл.

США і Південна Корея також можуть запропонувати Північній Кореї гуманітарну, продовольчу та медичну допомогу. Але, на думку політика, Сполучені Штати та Південна Корея не повинні скорочувати свої спільні військові навчання, хоча Північна Корея вимагала їх повного припинення.

Поки Сонг Янг-Гіл виступав на форумі, минулого тижня до Вашингтона приїхав ще один представник Південної Кореї, колишній радник Мун Чже Іна - Кім Кі Чжун, який нині є президентом Інституту стратегії національної безпеки. Він вважає, що Байден повинен діяти сміливіше.

«Коли ми поглянемо на те, що відбувається на Корейському півострові, то побачимо, що зараз саме час вжити заходів щодо Північної Кореї. Вона фактично звертається до Вашингтона через Сеул», - сказав він.

Уряд США має чіткіше показати Пхеньяну своє бачення того, як дипломатія може врятувати від деяких несприятливих ситуацій.

Високопоставлений чиновник адміністрації Байдена сказав, що хоча уряд США бачить надію після нещодавньої відлиги між Південною та Північною Кореєю, наразі адміністрація не планує пропонувати жодних конкретних стимулів для відновлення переговорів між Вашингтоном та Пхеньяном.

«Звичайно, ми підтримуємо діалог з КНДР, тому ми звернулися і запропонували зустрітися де завгодно і в будь-який час без попередніх умов. Але зрештою Пхеньян повинен сам вирішити брати участь», - сказав чиновник.

У Вашингтоні є відчуття, що табори Мун Чже Іна і Байдена «розмовляють різними мовами». Команда Мун Чже Іна може не усвідомлювати, що відкриття комплексу Kaesong вважається у Вашингтоні надто різким і занадто суперечливим для того, щоб команда Байдена підтримала це як перший крок. Тим часом команда Байдена може не усвідомлювати, як її «прагматичний» підхід до Північної Кореї залишає Мун Чже Іна у незручному становищі та підриває мету Байдена відновити відносини між США та Південною Кореєю.

«Мун Чже Ін відчуває дефіцит часу, він намагається врятувати свою політичну спадщину. Для Байдена ж Північна Корея не є пріоритетним питанням, тому він не збирається активно вкладати туди свій політичний капітал», - сказала старший науковий співробітник Центру Стімсон Дженні Таун.

Тим часом пауза Північної Кореї у випробуваннях створила помилкове почуття безпеки, тоді як Кім Чен Ин продовжує розгортати нову, більш небезпечну зброю, яка загрожує всьому світу. Ігнорувати той факт, що північнокорейська загроза зростає, - небезпечно. Дипломатичне залучення Північної Кореї може бути політично небезпечним, але це імператив національної безпеки, резюмує видання.

Південна Корея і КНДР відновили лінії для зв'язку між двома країнами, які були розірвані з 2020 року, повідомила адміністрація південнокорейського президента.

У Блакитному будинку - центрі корейської політики, також відзначили, що лідери двох країн вже неодноразово обмінювалися особистими листами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі