Прес-секретар Пентагону Пітер Кук повідомив, що військові США і Росії провели другий раунд консультацій по запобіганню можливих інцидентів між літаками двох країн в ході операції проти угруповання "Ісламська держава" в Сирії.
Кук уточнив, що дискусія по відеозв'язку тривала близько півтора годин, передає ТАСС.
"Увага на переговорах була сконцентрована на тих кроках, які можуть бути зроблені літаками Росії і коаліції, створеної для боротьби з угрупуванням "Ісламська держава", щоб забезпечити безпечне проведення повітряної операції в небі над Сирією", - зазначив прес-секретар Пентагону.
За його словами, дискусії були професійними і були спрямовані виключно на виконання конкретних заходів щодо забезпечення безпеки польотів військової авіації Росії і міжнародної коаліції.
"В ході переговорів був досягнутий прогрес, і США погодилися продовжити дискусії з Росією в найближчому майбутньому", - додав Кук.
Під час першого раунду консультацій, які проходили по відеозв'язку 1 жовтня, співробітники Пентагону представили російським колегам ряд пропозицій, що стосуються порядку повідомлення сторін про дії в Сирії і спрямованих на запобігання конфліктів. Російська сторона також висловила свої побажання.
Повітряна військова операція Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету операції - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", ряд ЗМІ, свідків і чиновників заявляли, що цілі недавніх бомбардувань РФ в Сирії не мали відношення до ІД, а ведуться проти опозиції режиму Асада.
У зв'язку з цим, як повідомили ЗМІ з посиланням на джерела серед європейських чиновників, ЄС може ввести санкції проти Росії через Сирії. Це можливо у випадку, якщо дії РФ в цій країні будуть вважатися такими, що не відповідають завданням боротьби з тероризмом.
У той же час, США дотримуються іншої позиції і хоч і розглядають дії Москви контрпродуктивними, проте мова про введення нових санкцій проти Росії не йде. Тим не менш, в Білому Домі не раз підкреслювали, що це може призвести до погіршення становища РФ на міжнародній арені.