Про це пише видання Financial Times, додаючи, що американський президент і голова російського МЗС позитивно оцінили їхню зустріч цього тижня. Але окрім слів, вони досі далекі один від одного в багатьох питаннях.
США втратили вплив на Сирію після падіння Алеппо під натиском сирійських і російських сил минулого року. Тепер Вашингтон боїться, що його давній суперник Тегеран поширить іранський вплив на всьому Близькому Сході. Росія ж опинилася в непростому альянсі з Іраном у Сирії. І її посередництво може зіграти роль.
.
Лавров визнав, що лишається не зрозумілим, як США і Росія будуть креслити "географічні параменти" і "спільну точку зору" у питанні запропонованих Москвою зон деескалації у Сирії. Хоча сторони згодні із загальною концепцією. Також Росія не хоче робити поступок в Україні.
"Очікування великої угоди не виправдані. Лишається надто багато сфер, в яких США і Росія фундаментально не згодні один з одним", - переконаний колишній радник Білого дому з питань Росії Ендрю Вайс.
На його думку, лише через президентство Трампа Америка не стане раптом партнером Росії у Сирії чи Україні.
Раніше видання Politico писало, що Росія станцювала переможний танець в Овальному кабінеті. Адже Москві були потрібні не домовленості, а сам факт поясви Лаврова у Білому домі, щоб показати усьому світу повернення російської "величі".
Тим часом, у Кремлі зустріч Лаврова з Трампом оцінюють зі "стриманим оптимізмом". За словами Дмитра Пєскова, сама зустріч є позитивним моментом, проте країнам доведеться ще багато працювати над своїми відносинами.
Як повідомлялося, 10 травня глава МЗС РФ Сергій Лавров зустрівся у Вашингтоні із президентом США Дональдом Трампом і держсекретарем Рексом Тіллерсоном. За словами Лаврова, він обговорив з Трампом українську і сирійську проблематику, не торкаючись питання санкцій проти РФ. Трамп, у свою чергу, Трамп назвав зустріч з головою МЗС РФ "дуже хорошою".