3 і Росія прийшли до згоди щодо проекту резолюції ООН, яка спрямована на встановлення і притягнення до відповідальності осіб, причетних до скоєння хімічних атак в Сирії, передає з посиланням на дипломата з Ради Безпеки Associated Press.
Повідомляється, що даний проект був надісланий всім 15 членів Радбезу ООН, і вони можуть внести свої заперечення до 16:00 години (за київським часом) четверга, 6 серпня. За умови відсутності заперечень, резолюція може бути поставлена на голосування Ради Безпеки ООН вже в п'ятницю, 7 серпня.
У грудні 2013 року ОЗХО заявила, що в Сирії знищені всі неснаряженные боєприпаси для хімічної зброї. Вона також підтвердила, що на об'єктах з виробництва хімічної зброї неподалік від Хомса були знищені будови.
У тому ж місяці група інспекторів ООН, які розслідували повідомлення про використання хімічної зброї на сирійській території, заявила про п'яти випадках застосування хімічних отруйних речовин в Сирії. "Місія ООН зробила висновок про те, що хімічна зброя використовувалася сторонами конфлікту в Сирії", - йдеться в поширеній доповіді комісії.
У серпні 2013 року США отримали непрямі підтвердження винуватості сирійської армії хімічній атаці на район Гута, жертвами якої стали понад 1,6 тисячі осіб. Американська розвідка перехопила телефонна розмова 21 серпня між міністром оборони Сирії Фахадом Джассимом аль-Фрейджем і главою хімічних військ, в якому йшлося про атаку на Гуту.
У квітні 2015 року Human Rights Watch звинуватила Асада у продовженні використання хімічної зброї. Згідно з даними правозахисників, урядові війська в Сирії організували шість хімічних атака на опозиційні сили. Вірні Асаду військові з допомогою вертольотів скинули сферичні бомби з отрутою на супротивників.
10 липня агентство Vice News повідомило, що Сполучені Штати видали резолюцію Ради Безпеки, в якій уряд Сирії звинувачують у використанні хлору в якості хімічної зброї. Швидше за все, ухвалення даної резолюції буде перешкоджати Росія, яка фактично є союзником президента Сирії Башара Асада.