Як повідомляється, в навчаннях під кодовою назвою Ulchi Freedom Guardian (UFG) відпрацьовується сценарій війни на Корейському півострові на основі комп'ютерної симуляції.
Президент Південної Кореї Мун Дже Ин заявив, що навчання UFG носять повністю оборонний характер і не мають на меті збільшити напруженість на півострові.
"У нас немає наміру посилити військову напруженість на Корейському півострові, оскільки ці навчання проводяться щорічно і носять оборонний характер", - сказав Мун, застерігаючи КНДР від провокацій, які могли б погіршити ситуацію на півострові.
Сполучені Штати називають ці навчання "оборонними за своїм характером", а державні ЗМІ КНДР пишуть у свою чергу, що це "оманлива маска".
Наголошується, що США відправили для маневрів понад 17 тисяч солдатів і офіцерів.
У навчаннях беруть участь військові з Австралії, Канади, Колумбії, Данії, Нової Зеландії, Нідерландів і Великобританії.
Маневри проходять в умовах підвищеної напруженості в регіоні. Спостерігачі побоюються, що Північна Корея може відреагувати, наприклад, новими ракетними випробуваннями.
Нагадаємо, ситуація на Корейському півострові посилилася після запуску північнокорейським режимом двох міжконтинентальних балістичних ракет 28 і 29 липня. Одна з них впала в територіальних водах Японії.У відповідь на дії КНДР Рада безпеки ООН ввела нові санкції. Крім того, у відповідь на ракетні випробування КНДР, США та Південна Корея провели спільні військові ракетні навчання. Коментуючи активізацію ракетних випробувань КНДР, президент США Дональд Трамп попередив, що Вашингтон відреагує на нові загрози "вогнем і люттю". Також Трамп заявив про готовність військовим шляхом вирішити проблему КНДР у разі якщо Пхеньян буде діяти нерозумно.
У свою чергу, КНДР оголосила про можливість нанесення ракетних ударів в районі острова Гуам, на якому знаходиться військова база США. Але 14 серпня, лідер КНДР заявив, що деякий час "ще поспостерігає за діями Сполучених Штатів", перш ніж приймати рішення про нанесення удару по острову.