Про це повідомило південнокорейське інформаційне агентство Ренхап.
В ході телефонних переговорів у суботу міністр оборони Сеула Чжон Кенду і виконуючий обов'язки міністра оборони США Патрік Шанахан прийняли рішення, що показує їхню рішучість підтримувати діалог з Пхеньяном, незважаючи на зрив саміту минулого тижня між президентом Дональдом Трампом і північнокорейським лідером Кім Чен Ином.
Хоча навчання будуть завершені, союзники будуть зберігати міцну бойову готовність за допомоги нових і переглянутих програм польових навчань, йдеться у спільній заяві для преси, опублікованій міністерством оборони Сеула і Пентагоном. Пхеньян критикував щорічні навчання як репетиції вторгнення.
Рішення було засноване на рекомендаціях генерала Пак Ханки, голови Об'єднаного комітету начальників штабів Південної Кореї, і генерала Роберта Абрамса, командуючого збройними силами США в Кореї.
У четвер Трамп і Кім несподівано завершили свій дводенний саміт у Ханої, не домовившись, оскільки їм не вдалося досягти компромісу щодо масштабів ослаблення санкцій Вашингтона і денуклеаризації Пхеньяну. Але вони зазначили, що будуть тримати двері відчиненими для переговорів.
Військова влада союзників неодноразово заявляла, що сповнена рішучості сприяти дипломатії з денуклеаризації Півночі і створенню міцного мирного режиму на розділеному півострові.
У минулому році Сеул і Вашингтон призупинили ряд великих навчань, в тому числі літні навчання Ulchi Freedom Guardian (UFG) і зимові повітряні навчання Vigilant Ace, хоча продовжували навчання меншого масштабу для підтримання бойової готовності.
27 лютого в Ханої розпочався другий двох дводенний саміт США-КНДР на рівні глав держав. У перший день Трамп і Кім Чен Ин провели зустріч у форматі тет-а-тет. Президент США оцінив зустріч з лідером КНДР як "дуже добру". Мета саміту – подальший прогрес у виконанні домовленостей, досягнутих у ході саміту в Сінгапурі. У другий день стало відомо, що Трамп і Кім не домовилися про денуклеаризацію Північної Кореї, проте Кім заявив, що запевнив Трампа, що хоче "позбутися від своєї ядерної програми".
Саміт США-КНДР завершили достроково, проте, за даними північнокорейських ЗМІ, Дональд Трамп і Кім Чен Ин встигли домовитися про нову зустріч.