Сполучені Штати, Велика Британія та Канади 30 вересня оголосили про розширення санкцій у зв'язку зі спробою анексії РФ чотирьох регіонів України.
Сполучені Штати Америки
Міністерство фінансів США опублікувало список підсанкційних компаній та осіб. До нього включили 14 представників російського ВПК, трьох ключових керівників російської фінансової інфраструктури, родичів топчиновників та 278 депутатів обох палат парламенту.
Список поповнили родичі міністра оборони Сєргєя Шойгу, заступника секретаря Ради безпеки РФ Дмітрія Медведєва, прем'єр-міністра Міхаіла Мішустіна, голови Росгвардії Віктора Золотова, мера Москви і члена Радбезу РФ Сєргєя Собяніна.
А також голова Центрального банку РФ Ельвіра Набіулліна, перша заступниця голови Банку Росії Ольга Скоробогатова, голова ЛДПР Лєонід Слуцький. Список також поповнили 57 компаній із Китаю, Вірменії та Білорусі – їх внесли як порушників експортного контролю США.
Окремо Державний департамент США ввів санкції проти сім'ї Собяніна та бойовика батальйону «Ахмат», громадянина РФ Очур-Суге Монгуша, причетного до жорстоких тортур українського військовополоненого.
Держдепартамент також запровадив візові обмеження щодо 910 осіб: російських військових, військових чиновників із Білорусі та колаборантів на окупованих Росією територіях України.
Канада
Тим часом Канада запроваджує санкції проти 43 російських олігархів, фінансових еліт та членів їхніх сімей, повідомила міністерка закордонних справ Мелані Жолі. Під санкції також потраплять 35 російських ставлеників окупаційних адміністрацій у Донецькій, Луганській, Херсонській і Запорізькій областях.
Велика Британія
Велика Британія, як і США, включила до списку санкцій голову Центробанку РФ Набіулліну. А також заборонила експорт близько 700 товарів, які мають вирішальне значення для промислового та технологічного потенціалу РФ.
Британія також обмежила доступ агресора до: ІТ-консультацій, архітектурних та інженерних послуг, рекламних послуг, юридичних консультацій щодо низки комерційних операцій.
Росія значною мірою залежить від країн Заходу у сфері послуг, зазначили у британському уряді. Нові санкції обмежать можливості російського бізнесу працювати на міжнародному рівні, підірвуть зростання ключових галузей економіки, обмежать агресору доступ до професійних послуг бухгалтерського обліку, аудиту, податкового консультування.
«Ці заходи призведуть до подальшого зниження здатності російських підприємств йти в ногу з часом на міжнародному ринку», - наголошується в повідомленні.
Нагадаємо, оголошене Росією «приєднання» Запорізької, Херсонської, Донецької і Луганської областей, а також псевдореферендуми, що передували йому, не визнали в усьому світі. Президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати допомагатимуть Україні повернути свою територію.