Спроба Шольца долучити країни Південної Америки до підтримки України провалилася — Reuters

Поділитися
Спроба Шольца долучити країни Південної Америки до підтримки України провалилася — Reuters © © European Council
Канцлер Німеччини відвідав Аргентину, Бразилію і Чилі.

Спроба канцлера Німеччини Олафа Шольца під час свого турне Південною Америкою долучити Аргентину, Бразилію і Чилі до надання допомоги Україні у боротьбі з вторгненням РФ провалилася. Про це пише Reuters.

Шольц намагався продемонструвати єдність у підтримці України під час свого турне, подякувавши усім трьом країнам, які він відвідав, за те, що вони засудили російське вторгнення на Генеральній Асамблеї ООН минулого року.

Але наслідки війни і жорстких санкцій проти Росії, такі як стрімке зростання цін на продукти харчування та енергоносії, особливо сильно вдарили по регіону, поставивши під сумнів підхід Заходу. Також має місце скептицизм щодо інтервенціонізму та санкцій, зважаючи на власне минуле країн регіону.

На завершальному етапі свого південноамериканського турне Шольц став першим іноземним лідером, який зустрівся з новим президентом Бразилії з моменту його інавгурації. Європа прагне відновити відносини з Бразилією, які були заморожені за часів колишнього президента Жаїра Болсонару.

На спільній прес-конференції Шольц сказав, що він у захваті від повернення Бразилії на світову арену. Але його обличчя закам'яніло, коли новий лідер країни виклав свої погляди на війну РФ проти України.

«Я думаю, що Росія зробила класичну помилку, вторгнувшись на територію іншої країни, тому Росія неправа», - сказав новий президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва журналістам.

«Але я все ще вважаю, що коли один не воюватиме, двоє не будуть воювати. Ви повинні хотіти миру», - заявив він, додавши, що дуже мало чув з обох сторін про пошук мирного завершення війни.

Лула також заявив, що Бразилія не буде надавати Україні боєприпаси для зенітних установок Gepard німецького виробництва. За його словами, Бразилія співпрацюватиме з іншими країнами, щоб допомогти досягти миру в Україні, оскільки його країна не стала на чийсь бік.

Китай має відігравати важливу роль у мирних переговорах, додав Лула, і це він обговорить під час запланованого на березень візиту до Пекіна.

Ніякої зброї для України

Під час турне Шольца, покликаного зміцнити зв'язки з регіоном, лідери Аргентини та Чилі більш чітко засудили російську війну, але відкинули будь-яку надію на підтримку воєнних зусиль України.

 «Аргентина і Латинська Америка не планують відправляти зброю в Україну або в будь-яку іншу зону конфлікту», - заявив президент Аргентини Альберто Фернандес.

Президент Чилі Габріель Борич підкреслив своє засудження вторгнення, незважаючи на те, що «деякі ЗМІ або особи, які формують громадську думку, можуть вважати, що це погане рішення - втручатися в політику інших країн».

Ухиляючись від відповіді на питання про те, чи домовився він з Фернандесом про зброю, Борич сказав, що його країна пообіцяла допомогти Україні відновитися після війни, наприклад, з розмінуванням.

В обох країнах Шольц відвідав меморіали жертвам військових диктатур, які, за його словами, підкреслюють необхідність боротьби за демократію і свободу.

«Біля цього меморіалу, присвяченого численним жертвам диктатури, я не можу не думати про молодих людей, яких вбивають в Ірані за те, що вони борються за свободу і краще життя», - сказав він у Буенос-Айресі.

У Бразиліа Шольц висловив свою повну солідарність з Лулою і Бразилією після того, як прихильники Болсонару раніше цього місяця штурмували урядові будівлі.

На думку німецьких урядовців, цілком зрозуміло, що латиноамериканські країни мають різні погляди на причини війни і на те, як з нею боротися. Але, за їхніми словами, важливим є продовження донесення західної точки зору - так само, як Шольц робив це в Африці та Азії.

Раніше повідомлялося, що президенти Бразилії та Колумбії відхилили пропозиції США передати озброєння російського походження Україні в обмін на сучасні аналоги американського виробництва.

Президент Колумбії Густаво Петро виключив таку можливість взагалі, а президент Бразилії Лула да Сілва відмовився передавати Німеччині боєприпаси для танків Leopard. Також відомо, що президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор різко розкритикував відправку військової техніки до України.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі