Влада США вивчає індивідуальні записи користувачів у соціальних мережах, щоб виявити екстремістів і терористів, однак, не контролює особисте листування та переговори американських громадян. Таку заяву зробив президент США Барак Обама на прес-конференції в Білому домі за підсумками 2015 року, передає УНІАН.
"Наші правоохоронні органи і розвідувальні служби регулярно переглядають записи, які залишають користувачі соціальних мереж", − зазначив президент США, уточнивши, що аналогічні дії робляться й відносно іноземців, які претендують на отримання віз для в'їзду на територію країни.
"Жоден уряд у світі не в змозі читати всі повідомлення в соціальних мережах, і необхідно розрізняти ці записи і особисте листування, яке охороняється законом", − зазначив президент.
"Думаю, що ми встановили правильний баланс між захистом громадянських свобод і необхідністю стежити за комунікаціями в цілях виявлення терористичних загроз і забезпечення громадської безпеки", − підкреслив Обама.
Він також нагадав, що в 2015 році була проведена реформа системи збору оперативних даних спецслужбами США за допомогою електронних засобів, яка встановила ряд обмежень діяльності Агентства національної безпеки (АНБ).
Нагадаємо, 29 листопада АНБ припинило програму зі збору даних про телефонні комунікації громадян США.
При цьому зібрані протягом минулих п'яти років дані будуть зберігатися до 29 лютого 2016 року. Після винесення рішення спеціального американського суду по нагляду за діяльністю іноземних розвідок вся інформація буде знищена.
2 червня сенат Конгресу США підтримав законопроект, який вводить заборону на масову електронне стеження за американцями.
Згодом документ, що отримав назву "Акт про свободу США", був підписаний президентом США Бараком Обамою.
Реформування системи збору оперативних даних спецслужбами США за допомогою електронних засобів була ініційована Обамою в результаті суспільного тиску після викриттів, зроблених колишнім підрядником АНБ Едвардом Сноуденом.