Вибух російського авіалайнера А321 "Кагалымавиа" могли організувати члени турецької радикальної націоналістичної організації "Сірі вовки", пов'язаної з "Ісламською державою" та діючою в багатьох інших арабських країнах, зокрема в Єгипті, передає з посиланням на джерело в російських спецслужбах видання "Коммерсантъ".
"Сірі вовки" з'явилися в Туреччині ще в кінці 60-х років минулого століття. Творцем організації вважається лідер ультраправої Республіканської селянської національної партії, перетвореної в 1969 році в Партію націоналістичного руху, - Алпарслан Тюркеш.
На рахунку "вовків" - стрілянина по першотравневій демонстрації на стамбульській площі Таксим в 1977 році, коли загинули 42 людини, і різанина в Мараші в 1978 році, де за тиждень було вбито близько 100 алавітів, замах на папу Івана Павла II 13 травня 1981 року та інші гучні акції. Один час організація була заборонена, але з 90-х років минулого століття відновила свою діяльність в Туреччині.
При цьому "Сірі вовки", за інформацією спецслужб РФ, брали участь у бойових діях у Чечні, організувавши перекидання зброї в бунтівну республіку. А один з лідерів "Сірих вовків", 32-річний Алпарслан Челік, взяв на себе відповідальність за розстріл на території Сирії 24 листопада минулого року одного з російських пілотів Су-24, який був збитий турецькими ВВС.
12 листопада видання The Wall Street Journal повідомляло, що Єгипет і Росія не розголошують всю інформацію про хід розслідування катастрофи А321. Видання "Коммерсантъ" раніше розповсюдило інформацію, що Єгипет підтвердив вибух бомби на борту A321.
Також ЗМІ повідомляли, що розвідка США дізналася про бомбу на борту А321 завдяки перехоплення даних. Ймовірно, вибуховий пристрій було закладено терористами "Ісламської держави" або пов'язаних з ним угруповань. Однак російський посол в Єгипті заперечує теракт на борту А321.
Примітно, що розшифровка "чорних ящиків" А321 не допомогла у встановленні причину авіакатастрофи. За двадцять хвилин польоту всі системи літака працювали в штатному режимі. Після цього відбулася подія, яке спричинила за собою одномоментне відключення фіксації всіх параметрів роботи систем А321.
Пасажирський лайнер А312 компанії "Когалимавіа", що виконував рейс Шарм-ель-Шейх - Санкт-Петербург, зазнав аварії через 23 хвилини після вильоту на півночі Синаю. В результаті загинули 224 людини, що знаходилися на борту.