Колишній однокурсник Путіна, який у своїх останніх інтерв'ю вкрай різко критикує особистість і політику лідера РФ, вказав на згубність зближення з Китаєм для Росії, тому що Китай складно назвати партнером РФ, особливо враховуючи, що китайці могли затаїти історичну образу на росіян.
Як стверджує Юрій Швець в черговому інтерв'ю "Гордон", показовий стратегічний розворот у бік Китаю Путіна - початок перетворення Росії на "сировинний придаток" Китаю і "стретегическое самогубство".
"Останній пакет угод, підписаний між двома сторонами 8 травня поточного року під час візиту Сі Цзіньпіна в Москву, підтвердив тенденцію: Китай спокійно і планомірно приступає до перетворення РФ в свій сировинний придаток. У Пекіні правильно розуміють, що Путін загнав себе в кут, з якого він може кинутися тільки в ноги Піднебесної; власне, він вже це зробив", - пише Швець.
Колишній розвідник СРСР вважає, що розвідка Путіну могла повідомляти про небезпеку такого зближення з Китаєм, однак Швець впевнений, що самовпевнений Путін просто нікого не послухав.
"Спочатку РФ вщент посварилась з ЄС і США і переконала Захід, що такого стратегічного постачальника нафти і газу йому не треба. І ось коли "Газпром" почав витіснятися з традиційних ринків і його прибуток всього за рік впала в сім разів, Кремль вирішив розіграти китайську карту, щоб... покарати США і Європи", - розмірковує колишній однокурсник російського президента.
"Найпотужніший удар був нанесений по головному дітищу Кремля – планам перенести основні поставки газу з Європи в Китай з примірним збереженням рівня цін. При цьому Москва була впевнена, що Пекін видасть їй мільярдів на будівництво газопроводу до китайської кордоні. У відповідь китайці запропонували росіянам будувати газопровід на свої, а ціну на газ дали таку, що Путін і ко попросили її засекретити, щоб не викликати гомеричний сміх на Заході", - додає він.
На думку Швеця, в цих умовах Пекін буде "вичавлювати з Росії все, що потрібно", тому що уряд Китаю - не альтруїсти.
За наявними у Швеця відомостями, найближче оточення Путіна перевело свої активи в банки Гонконгу, і тепер китайські спецслужби не упустять шанс стежити за ними.
"Вам не подобався ліберальний і декадентський Захід? Отримайте авторитарний і жорсткий Схід", - іронізує Швець.
"У свій час московські князі впали під Орду, тепер "кремлівські" лягають під "пекінських". Найсмішніше, що головна (якщо не єдина) причина цього стратегічного божевілля - бажання однієї людини всидіти в Кремлі до гробової дошки", - не шкодує слів колись колега Путіна.
Він резюмував свою думку тим, що незабаром у Росії можуть відчути нерівноправне ставлення з боку економічно розвиненого Китаю, що зробить репутаційний удар по Росії як "імперії", проте до того моменту "розгортатися" на континенті Євразія буде вже не до кого.