Спеціальний прокурор США Роберт Мюллер, який займається розслідуванням втручання Росії у президентські вибори в США у 2016 році, заявив, що у нього є докази контактів між колишнім багаторічним радником президента США Дональда Трампа Роджером Стоуном та сайтом Wikileaks, який опублікував конфіденційні дані, отримані з серверів Демократичної партії під час виборчої кампанії у 2016 році, зазначається у судових матеріалах, оприлюднених у п'ятницю, 15 лютого, передає Deutsche Welle.
У процесі розслідування детективи та прокурори отримали доступ до десятків аккаунтів, через які поширювалися викрадені документи. За словами Мюллера, деякі з акаунтів нібито "містили листування Стоуна з Guccifer 2.0 (відомий у Даркнеті хакер, який зламав сервера демократів - ред.) та Wikileaks", зазначається у документах.
Таким чином, офіс Мюллера стверджує, що має докази контактів екс-радника Трампа з Wikileaks.
Роджер Стоун відкидає звинувачення Мюллера; він заявив, що мова йде про "нешкідливі особисті повідомлення у Twitter", про яких він вже розповідав на допиті у комітеті з розвідки Конгресу США і які "абсолютно нічого не доводять".
Роджер Стоун - неофіційний, але близький радник Трампа. Він листувався з користувачем Guccifer 2.0 в Twitter. У США вважають, що ця сторінка належить російській розвідці. Стоун викликав підозри під час кампанії, оскільки він напрочуд добре був поінформований про наміри WikiLeaks оприлюднити викрадені листа Гілларі Клінтон.
Мюллер з 2017 року веде розслідування, яке покликане з'ясувати, чи можна говорити про російське втручання в американські вибори у 2016 році. Серед іншого, перед ним стоїть завдання з'ясувати, чи була змова між штабом Трампа та Росією, у зв'язку з чим Мюллер притягнув до відповідальності багатьох людей з близького кола президента Дональда Трампа.
Раніше Трамп заявив, що ніколи не працював на Росію. У суботу журналістка телеканалу Fox News запитала президента США, чи працював він коли-небудь на Москву. Трамп назвав її питання "найбільш образливою річчю, яку мені коли-небудь говорили".