Поширення смертельної лихоманки Ебола в Африці можна взяти під контроль протягом шести місяців. Про це 15 серпня заявила голова організації "Лікарі без кордонів" Джоан Лю після 10-денної поїздки по африканським країнам, де були виявлені спалаху інфекції.
Під час прес-конференції, присвяченій її поїздці, Лю порівняла ситуацію, що склалася в охоплених вірусом країнах, з "воєнним часом". "За шість місяців ми повинні взяти верх над епідемією", - цитує главу організації агентство Reuters. В першу чергу, за її словами, потрібно взяти під контроль ситуацію з вірусом в Ліберії.
Спалах смертельної лихоманки були зареєстровані також у Гвінеї та Сьєрра-Леоне. Крім того, зареєстровано чотири випадки смерті від лихоманки в Нігерії. Нарешті, зараження небезпечним захворюванням виявлено в США і Китаї. Всього, за даними ВООЗ, стали жертвами лихоманки 1 145 чоловік.
Влада Європейського союзу 15 серпня пообіцяли надати допомогу у боротьбі з епідемією. "ЄС і його члени готові продовжувати допомогу владі постраждалих африканських країн у застосуванні механізмів надзвичайного реагування", - йдеться в заяві глав Мзс країн Євросоюзу. Напередодні допомогу в боротьбі із захворюванням пообіцяли надати США.
Перший спалах захворювання виникла в січні в Гвінеї. Близько шести тижнів пішло на лабораторні дослідження, які підтвердили наявність у пацієнтів саме цього захворювання. Практично півтора місяці вірус безперешкодно розповсюджувався по країні. Експерти вважають, що причиною захворювання стали лісові кажани, м'ясо яких у Гвінеї вважається делікатесом.
Вперше вірус був зафіксований у Республіці Конго в 1976 році на березі річки Ебола. Передача захворювання відбувається при прямому контакті з кров'ю, рідинами і тканинами тіла заражених, а також в результаті контактів з предметами, які були забруднені від зараженої людини. За статистикою від 25 до 90% інфікованих помирають. !zn