Спалах лихоманки Ебола вдасться взяти під контроль лише через півроку

Поділитися
Спалах лихоманки Ебола вдасться взяти під контроль лише через півроку "Лікарі без кордонів" пообіцяли взяти під контроль епідемію лихоманки Ебола в Африці за шість місяців
"Лікарі без кордонів" вважають, що спалах Еболи можна порівняти з "війною".

Поширення смертельної лихоманки Ебола в Африці можна взяти під контроль протягом шести місяців. Про це 15 серпня заявила голова організації "Лікарі без кордонів" Джоан Лю після 10-денної поїздки по африканським країнам, де були виявлені спалаху інфекції.

Під час прес-конференції, присвяченій її поїздці, Лю порівняла ситуацію, що склалася в охоплених вірусом країнах, з "воєнним часом". "За шість місяців ми повинні взяти верх над епідемією", - цитує главу організації агентство Reuters. В першу чергу, за її словами, потрібно взяти під контроль ситуацію з вірусом в Ліберії.

Спалах смертельної лихоманки були зареєстровані також у Гвінеї та Сьєрра-Леоне. Крім того, зареєстровано чотири випадки смерті від лихоманки в Нігерії. Нарешті, зараження небезпечним захворюванням виявлено в США і Китаї. Всього, за даними ВООЗ, стали жертвами лихоманки 1 145 чоловік.

Влада Європейського союзу 15 серпня пообіцяли надати допомогу у боротьбі з епідемією. "ЄС і його члени готові продовжувати допомогу владі постраждалих африканських країн у застосуванні механізмів надзвичайного реагування", - йдеться в заяві глав Мзс країн Євросоюзу. Напередодні допомогу в боротьбі із захворюванням пообіцяли надати США.

Перший спалах захворювання виникла в січні в Гвінеї. Близько шести тижнів пішло на лабораторні дослідження, які підтвердили наявність у пацієнтів саме цього захворювання. Практично півтора місяці вірус безперешкодно розповсюджувався по країні. Експерти вважають, що причиною захворювання стали лісові кажани, м'ясо яких у Гвінеї вважається делікатесом.

Вперше вірус був зафіксований у Республіці Конго в 1976 році на березі річки Ебола. Передача захворювання відбувається при прямому контакті з кров'ю, рідинами і тканинами тіла заражених, а також в результаті контактів з предметами, які були забруднені від зараженої людини. За статистикою від 25 до 90% інфікованих помирають. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі