Соратник Нємцова поскаржився в ЄСПЛ на переслідування

Поділитися
Соратник Нємцова поскаржився в ЄСПЛ на переслідування Мартинюк хотів би отримати притулок в одній із західних країн © РБК
Мартинюк стверджує, що російські спецслужби переслідували його за політичними мотивами

Леонід Мартинюк у середу подав скаргу в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) на незаконне затримання і незаконний судовий розгляд. Він був затриманий поліцією в Краснодарі у серпні минулого року, після чого відбув 10 діб арешту за дрібне хуліганство, а пізніше емігрував з Росії.

36-річний Мартинюк - член федерального політради партії РПР-ПАРНАС і руху "Солідарність", співавтор двох доповідей Нємцова про корупцію - "Життя раба на галерах" і "Зимова Олімпіада в субтропіках".

За словами опозиціонера Іллі Яшина, Мартинюк співпрацював з Нємцовим з 2009 року, коли той балотувався в мери Сочі. Мартинюк також є засновником та співавтором відеоблогу на Youtube під назвою "Брехня путінського режиму", в якому публікуються опозиційні відеосюжети з критикою російського керівництва.

Читайте також: Держдеп США може розширити "список Магнітського" через вбивство Нємцова

Як зазначається у скарзі до ЄСПЛ, за пару тижнів до свого арешту Мартинюк опублікував відеосюжет "Хто збив "Боїнг" над Донбасом". Він був зроблений спільно з Нємцовим, як і багато інші ролики блогу. На 23 серпня 2014 року (день затримання) сюжет мав понад 750 тисяч переглядів і входив в число найбільш популярних відеороликів в Росії. На момент публікації замітки у блогу зареєстровано близько 27,5 млн переглядів.

Як повідомив Мартинюк, він виїхав з Росії в кінці вересня, не має наміру повертатися в найближчі роки і хотів би отримати притулок в однієї із західних країн.

Захист Мартинюка подав скаргу на порушення Російською Федерацією декількох статей Європейської конвенції про захист прав людини: статті 5 (право на свободу та особисту недоторканність), статті 6 (право на справедливий судовий розгляд) та статті 10 (свобода вираження поглядів), а також статті 2 протоколу №7 до Конвенції (право на оскарження в кримінальних справах).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі