Сьогодні католики, протестанти та частина православних відзначають Різдво

Поділитися
Сьогодні католики, протестанти та частина православних відзначають Різдво Свято присвячено народженню Ісуса Христа © Комсомольская правда
Це одне з головних християнських свят, присвячене народженню Ісуса Христа.

25 грудня католики, протестанти та парафіяни православних церков, які користуються Новоюліанським календарем, відзначають свято Різдва Христового, присвячене народженню Ісуса Христа у Віфлеємі. Це одне з головних свят для християн.

У понад 145 країнах світу Різдво – офіційне державне свято. Як правило, його святкують у теплому домашньому колі.

Традиції святкування Різдва

Для християн Різдво – більше свято, ніж Новий рік. Його святкуванню передує Адвент – час суворого посту та покаяння. Увечері 24 грудня відзначають Різдвяний Святвечір - Надвечір'я Різдва. Святкування розпочинається з появи на небі першої зірки.

Різдво відзначають упродовж восьми днів: з 25 грудня по 1 січня. Ці дні утворюють Октаву Різдва.

На 26 грудня випадає свято святого мученика Стефана, 27 грудня святкується пам'ять святого апостола та євангеліста Іоанна Богослова, 28 грудня – Невинних Немовлят Віфлеємських. У неділю, що випадає на один із днів з 26 по 31 грудня, або 30 грудня, якщо цього року на ці дні не випадає неділя, відзначається свято Святого Сімейства: Немовляти Ісуса, Марії та Йосипа. 1 січня відзначається Урочистість Пресвятої Богородиці.

Святкування продовжується і після завершення Октави, аж до свята Хрещення, яке відзначається у першу неділю після свята Богоявлення (6 січня). Весь цей час духовенство на літургії одягається в одяг білого кольору.

Різдво – це сімейне свято, яке прийнято проводити разом із рідними та близькими. Прийнято відвідувати святкову службу, а до Різдвяного Святвечора вся сім'я збирається за святковим столом.

Різдвяного ранку під ялинкою шукають подарунки. Вважається, що їх приносить Санта Клаус (Пер-Ноель, Сінтерклаас, Йолупуккі, Святий Миколай), який пролазить до будинку через димар. У нього є помічники - ельфи, а сам Санта пересувається на санях, запряжених оленями, що літають.

У різних країнах існують власні різдвяні традиції.

Так, в Італії та Ватикані на різдвяний стіл подають печеню та різдвяну паску панеттоне, схожу на Великодню, або "повітряну" паску родом з Верони, звану пандоро. На Різдво в цих державах дарують один одному торрончіно - ласощі, схожі на нугу та грильяж.

У Німеччині існують регіональні види традиційної випічки – нюрнберзькі пряники, ахенські фігурні пряники, різдвяний кекс із Дрездена, зірочки з кориці.

У багатьох країнах також подають різдвяне поліно – бісквітний рулет, прикрашений вершками, глазур'ю та шоколадом.

Одним із головних символів Різдва є запалені свічки. Вогняне полум'я свічки нагадує віруючим євангельські слова: "Світло в темряві світить і темрява не огорнула Його".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі