На думку багатьох дослідників, Хелловін є християнізованим святом, яке походить від кельтських святкувань жнив та дня мертвих. Ймовірно, у свята язичницькі корені, воно походить від Савина – свята, яке святкували всі народи Британських островів. Назва свята походить від слова Samhain, яке означало "кінець літа".
Стародавні кельти, які жили на території сучасної Великої Британії, ділили рік на дві частини, світлу і темну. Коли темна частина (зима) змінювала світлу (літо), вони влаштовували свята. Сприйняття свята, як темного язичницького сталося через християнських ченців, які писали про нього в Х-ХІ століттях. Разом з тим, вже з VIII століття День всіх святих починає заміщати Савин, а взаємопроникнення католицьких і гаельських обрядів заклали основу сучасного Хелловіну.
Традиція випрошувати солодощі ввечері 31 жовтня з'явилася лише у XVI столітті. Тоді це робили не тільки діти, але і дорослі. Тоді було прийнято надягати тканинні маски і ходити від одного будинку до іншого. А ось тематичні костюми і "ліхтар Джека" (людська голова, вирізана з гарбуза) з'явилися на рубежі ХІХ-ХХ століть.
На даний момент найбільш поширене святкування Хелловіна в США, Канаді, Ірландії і Великій Британії. Незважаючи на те, що це не державне свято, воно майже настільки ж популярне, як і Різдво.
За традицією, в цей день прийнято надягати спеціальні костюми. І якщо спочатку костюми були страшними, то на сьогоднішній день все залежить від фантазії того, хто зібрався переодягатися. Влаштовують також тематичні вечірки, при підготовці до яких слід звернути увагу на створення "страшної їжі" і відповідних декорацій.
Не обходиться в цей день і без перегляду страшних фільмів або серіалів, які створюють потрібний "жахливий" настрій.
Існує також традиція випрошування солодощів. Діти одягають костюм, беруть спеціальні відерця у формі "ліхтаря Джека" і йдуть від будинку до будинку з криками Treat or trick! ("Цукерки або смерть").