Соціал-демократи атакують Меркель за її жорстку позицію щодо Росії – FT

Поділитися
Соціал-демократи атакують Меркель за її жорстку позицію щодо Росії – FT Соціал-демократи почали боротися проти жорсткої політики Меркель щодо Росії. © Flickr/Bundesregierung
Союзники партії канцлера по коаліції вже почали готуватися до виборів, граючи на проблемі вирішення війни в Україні.

Відколи 3 окупувала Крим, канцлер Німеччини Ангела Меркель стала головною опорою жорсткої лінії ЄС проти Москви. Однак чи довго їй вдаватиметься виконувати цю свою роль не відомо, оскільки вона дедалі частіше переживає політичні атаки з боку своїх союзників по коаліції – Соціал-Демократичної партії Німеччини, яка дружньо ставиться до РФ і оспорює ефективність тиску ЄС і НАТО на Росію.

Про це сьогодні пише видання Financial Times, нагадуючи, що більш ніж через два роки війни в Україні і за два тижні до саміту НАТО у Варшаві соціал-демократи вирішили спробувати пом'якшити напругу у відносинах з президентом Володимиром Путіним. І ці їхні спроби знайшли підтримку в деяких європейських столицях, особливо в Південній Європі.

Видання пише, що інтервенція соціал-демократів – це також сигнал про бажання партії кинути виклик "Християнсько-демократичному союзу" Ангели Меркель на виборах в парламент, які відбудуться 2017 року.

Лідер СДПН Зігмар Габріель планує відвідати Росію і зустрітися з Володимиром Путіним в той час, як міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр, який також входить в партію, розкритикував західну політику щодо Росії, засудивши масштабні навчання НАТО у Східній Європі. Альянс швидко відреагував на критику німецького дипломата.

"Сильна оборона, сильне стримування і єдність НАТО – це найкращий спосіб уникнути конфлікту", - сказав Генеральний секретар Єнс Столтенберг.

З ним згодні Польща і інші країни Східної Європи, так само як Великобританія і США. Однак заклики Штайнмаєра пом'якшити тиск на Москву знайшли підтримку в Італії, Греції і Іспанії.

Меркель спробувала зменшити напругу, прокоментувавши, що роль НАТО полягає як в "стримуванні", так і в "діалозі". А її представники згодом дали чітко зрозуміти, що вона досі визначає політику щодо Росії і її підходи не змінилися. Соратники Меркель з ХДС звинуватили Штайнмаєра у тому, що він шкодить позиціям Берліна в НАТО.

"Сподіваємося, що останні коментарі міністра закордонних справ про конфлікту ситуацію не призведе до непорозумінь всередині НАТО і не принесе великого задоволення Москві", - сказав депутат від ХДС Юрген Хардт.

Тим часом, Габріель вирушає в Москві нібито для того, щоб поговорити з Путіним про "економічну співпрацю". Видання зауважує, що його чекає "теплий прийом", оскільки російські політичні лідери хапаються за будь-яку можливість посилити розкол на Заході.

Читайте також: У МЗС Польщі вірять, що без Британії ЄС стане "фікцією"

Тим часом, професор політичних наук в Rutgers University-Newark Александр Мотиль на сторінках Atlantic Council писав, що любов соціал-демократів Німеччини до Путіна страшніша, ніж Brexit. Адже британцям не подобається лише бюрократична система ЄС, у той час як СДПН у своїх заявах натякають на бажання забути про європейські цінності.

Нещодавно міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр, який також представляє СДПН, висловився за поступове пом'якшення санкцій проти Росії. За словами дипломата, зараз Захід дотримується відносно Москви принципу "все або нічого", але це не приносить очікуваних результатів. У той же час перспектива ослаблення санкційного тиску могла б простимулювати Кремль активніше виконувати взяті на себе зобов'язання. В цей же час, представник канцлера Ангели Меркель підтвердив готовність посилити санкції проти Росії, якщо буде треба.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі