Він переконаний, що викриття масштабів стеження, яке проводили американські і британські розвідувальні управління, було не лише морально правильним, а й пішло на користь американцям.
Про це Сноуден сказав в інтерв'ю для The Guardian, яке він дав дистанційно, за допомогою телезв'язку. Видання нагадує, що зараз прихильники екс-агента і його адвокати в США почали кампанію з вимогою помилувати його. За порушення закону про шпіонаж Сноудену загрожує 30 років у американській в'язниці.
В цей же час, сам він переконаний, що всі наслідки від того, що він в 2013 році опублікував десятки тисяч документів АНБ і Центру урядового зв'язку, були лише корисними для звичайних громадян.
"Так, є закони в книжках, які кажуть про одне, але, можливо, саме тому й існує можливість помилування. Для вийнятків, для речей, які можуть бути незаконними з точки зору букви закону. Але якщо подивитися на них з моральної, етичної точки зору, якщо ми подивимося на результати, тоді може здатися, що так вчинити було необхідно і життєво важливо", - сказав Сноуден.
Він переконаний, що його вчинок вніс радикальні зміни в те, як сьогодні функціонує Конгрес, суди і адміністрація президента США.
"Всі вони змінили свою політику в результаті цих викриттів. Крім того, не було жодних доказів того, що через них хтось постраждав", - переконаний колишній американський агент.
Видання зауважує, що в історії США були випадки, коли президенти несподівано в останні дні вирішували когось помилувати. Однак, ніщо не вказує, що Обама збирається так вчинити.
Минулого року Сноуден заявив, що хоче повернутися в США і готовий сісти у в'язницю. Тож він чекав відповіді міністерства юстиції Сполучених Штатів на його пропозицію.
Едвард Сноуден привернув увагу в червні 2013 року після того, як передав журналістам інформацію про стеження за інтернет-користувачами і абонентами телефонних мереж, яке вели спецслужби США. В результаті цього владі США довелося визнати факт масштабного стеження за користувачами Мережі, яке вони пояснили необхідністю проведення боротьби з терористами.
Міністерство юстиції США порушило кримінальну справу стосовно Сноудена і видало попередній ордер на його арешт. Проти нього висунуто звинувачення у шпигунстві і крадіжці держвласності.
23 червня 2013 року Сноуден вилетів з Гонконгу, після того, як Вашингтон почав вимагати його видачі, посилаючись на угоди між країнами про видачу злочинців. З 26 червня 2013 року він перебуває в Росії.Москва не збирається видавати Сноудена США, заявляючи про відсутність відповідних домовленостей між країнами.