Журналіст британської газети Guardian 3, повідомляє Agence France-Presse.
Грінвальд виступив перед комісією з міжнародних відносин сенату Бразилії, розповівши про зміст урядових документів. Він пояснив, що не може розголошувати деталі через розслідування у справі Сноудена у США. Однак якщо у нього на руках дійсно є такий козир, то незабаром газета The Guardian продовжить сенсаційні викриття.
"Я не рахував точно, але він дав мені 15-20 тис. документів. Дуже, дуже докладних і дуже довгих, - заявив Грінвальд, відповідаючи на питання законодавців. - Історії, які ми опублікували, лише мала частина. Однозначно будуть нові подробиці про шпигунські дії американської держави і союзників, про те, як вони проникали у комунікаційні системи Бразилії та країн Латинської Америки". Журналіст також натякнув на характер цих даних: за його словами, у нього є "багато документів, які не мають стосунку до національної безпеки або тероризму, але стосуються змагання з іншими країнами на підприємницькому, індустріальному та економічному рівнях".
Раніше Грінвальд, який прославився на весь світ саме після скандального інтерв'ю з Едвардом Сноуденом, розповів "Известиям", що британське видання не має наміру матеріально підтримувати свого американського інформатора, однак ще не розкрило всю отриману від нього інформацію.
Журналіст прославився на весь світ після початку публікацій викриттів Сноудена про масштаби діяльності АНБ. Саме газета Guardian опублікувала статтю на основі документів, наданих Сноуденом.
Нагадаємо, у вівторок, 6 серпня стало відомо, що Сноуден отримав російську реєстрацію за місцем перебування.
Раніше Сноуден повідомив ЗМІ, що найбільші американські інтернет-компанії надали ЦРУ і АНБ доступ до своїх серверів, що дозволило спецслужбам отримувати будь-яку інформацію про користувачів. Це повідомлення викликало великий громадський резонанс у всьому світі.
Нагадаємо, колишній співробітник ЦРУ Сноуден втік зі США після публікації секретних документів про стеження американських спецслужб. Згідно з цими документами, американські агенти прослуховували телефони представництва ЄС.
У середині червня 2013 року Сноуден втік до Гонконга, потім прилетів в аеропорт "Шереметьєво". Оскільки його паспорт був анульований, він не міг залишити транзитну зону аеропорту. У середині липня екс-співробітник ЦРУ відправив офіційний запит до ФМС Росії про надання йому тимчасового притулку. 1 серпня Сноуден отримав притулок у Росії на рік. !zn
Читайте також:
Нова порція викриттів від Сноудена: Німеччина передавала дані спецслужбам США
Пошта Mail.Ru потрапила в матеріали Сноудена про стеження за інтернет-користувачами