США слідчі, які займаються вивченням обставин катастрофи російського Airbus A321 на Синайському півострові, розглядають версію про вибух бомби поблизу лінії подачі палива.
"Одна з досліджуиваних американськими експертами версій передбачає, що могли закласти бомбу поблизу лінії подачі палива літака Airbus. Потужність цього пристрою була розрахована на те, щоб після вибуху загорілося пальне", - пише у четвер, 12 листопада, газета "Дейлі біст" з посиланням на джерела, інформовані про хід американського розслідування.
Видання відзначає, що якщо дана версія виявиться правдивою, то слідчим, ймовірно, не вдасться знайти докази, що підтверджують факт вибуху бомби.
Також у США вивчають версію, згідно з якою була встановлена саморобна бомба, начинена вражаючими елементами. Ця версія припускає, що в результаті вибуху бомби сталася розгерметизація літака. У такому разі лайнер міг буквально розвалитися в повітрі.
Тим не менш, американські фахівці поки не до кінця впевнені, що стався вибух бомби.
"Вони відзначають, що не можуть виключати і того, що під час польоту сталася поломка конструкції літака", - мовиться в статті.
Слідчі у США акцентують на складнощах аналізу причин авіакатастрофи в зв'язку з браком інформації з місця події від єгипетських слідчих.
"Дані від єгипетських слідчих надходять досить повільно", - наводить газета слова неназваної американського офіційної особи.
За інформацією видання, Федеральне бюро розслідувань США має співробітників в Каїрі, і вони висловлювали готовність, якщо це буде потрібно, допомогти в розслідуванні причин катастрофи.
"ФБР запропонувало нашим партнерам з Єгипту і РФ допомогу судмедекспертів та інших фахівців. Ми готові надати допомогу", - наводить видання слова представника ФБР Джошуа Кемпбелла.
Однак, поки до ФБР запити про допомогу не надходили.
12 листопада видання The Wall Street Journal повідомляло, що Єгипет і Росія не розголошують всю інформацію про хід розслідування катастрофи А321.
Видання "Коммерсантъ" раніше розповсюдило інформацію, що Єгипет підтвердив вибух бомби на борту A321.
Також ЗМІ повідомляли, що розвідка США дізналася про бомбу на борту А321 завдяки перехоплення даних. Ймовірно, вибуховий пристрій було закладено терористами "Ісламської держави" або пов'язаних з ним угруповань. Однак російський посол в Єгипті заперечує теракт на борту А321.
Примітно, що розшифровка "чорних ящиків" А321 не допомогла у встановленні причину авіакатастрофи. За двадцять хвилин польоту всі системи літака працювали в штатному режимі. Після цього відбулася подія, яке спричинила за собою одномоментне відключення фіксації всіх параметрів роботи систем А321.
Пасажирський лайнер А312 компанії "Когалимавіа", що виконував рейс Шарм-ель-Шейх - Санкт-Петербург, зазнав аварії через 23 хвилини після вильоту на півночі Синаю. В результаті загинули 224 людини, що знаходилися на борту.