Під час відкритих слухань у справі Олександра Литвиненко в Лондоні офіційний представник служби поліції заявив, що "російська держава в тій чи іншій формі причетна до вбивства колишнього співробітника ФСБ. Про це повідомляє Bloomberg.
Як повідомив юрист, який представляє Скотленд-Ярд Річард Хорвел, "не може бути жодних сумнівів, що російське держава <...> бажала смерті Литвиненка і мала на те причини".
Він назвав росіян Андрія Лугового і Дмитра Ковтуна "звичайними вбивцями", яких слід судити в Великобританії. "Але оскільки такий суд представляється малоймовірним, нашому мовчанню слід покласти край", - сказав юрист.
"Скільки б державних нагород вішав Путін на груди Лугового за його заслуги перед Батьківщиною, скільки б прес-конференцій не проводив Ковтун і скільки б він не обіцяв не залишити каменя на камені від цього розслідування", їм "нічого протиставити науково обґрунтованими фактами", - заявив Хорвелл.
Він також зазначив, що ніколи не стане достеменно відомо, наскільки серйозною була загроза зараження для жителів Лондона і які будуть довгострокові наслідки застосування полонію. Він погодився з оцінкою адвоката вдови Литвиненка Марини, що мова фактично йшла про "ядерний теракт на вулицях Лондона.
Литвиненко працював у ФСБ в 1990-х роках, але після еміграції став критиком російських властей. Він помер у Лондоні в листопаді 2006 року від отруєння полонієм. Британська влада заявила, що причиною смерті стало отруєння радіоактивним ізотопом полонію, і офіційно назвали Лугового і Ковтуна підозрюваними у вбивстві.
Велика Британія провела відкрите розслідування смерті Литвиненка, який помер у 2006 році в Лондоні від отруєння полонієм. У розпорядженні Агентства національної безпеки США виявилися електронні копії переговорів між Москвою і Лондоном, які велися незабаром після того, як він захворів у результаті отруєння. Британські спецслужби мають у своєму розпорядженні докази причетності Москви до смерті Литвиненка, але ці дані "неприйнятні" для представлення в суді.
Пізніше видання The Guardian повідомило, що під час відкритого слухання в суді Лондона було оголошено, що головний підозрюваний у цій справі Андрій Луговий провалив тест на детекторі брехні у 2012 році.