Ситуація на АЕС у Фукусімі критична: підреакторні води пробили захисний бар'єр

Поділитися
Ситуація на АЕС у Фукусимі критична © bigmir.net
Аварійна японська АЕС "Фукусіма" знову стає небезпечною - напередодні радіоактивна вода просочилася через бар'єри. Резервуари були побудовані рік тому, щоб уникнути забруднення Тихого океану.

Радіоактивні води, які скупчилися під АЕС "Фукусіма", пробили захисний бар'єр, повідомляє японське Управління з ядерного регулювання.

З метою охолодження реакторів в 1-й і 3-й енергоблоки "Фукусіми" щодня завантажують 400 тонн ґрунтових вод, які в результаті забруднюються радіацією. Більшу частину цієї води вдалося відкачати назад в сховища, але значна частина проникає в підреакторні приміщення. В дренажній системі аварійної японської АЕС скупчилося вже понад 20 тисяч тонн вод, наводить ІТАР-ТАСС дані компанії-оператора АЕС Tepco.

Як вважають фахівці енергокомпанії, вода з дренажних тунелів "Фукусіми-1" постійно витікає через тріщини і поповнює грунтові води великою кількістю радіоактивних речовин. Згідно з останніми замірами, рівень вмісту радіоактивного цезію у воді в одному з таких тунелів досягає 2,35 мільярда бекерелів на літр рідини при нормі 150 бекерелів.

В Управлінні з ядерного регулювання ситуацію називають критичною: обсяг вод, що просочуються в океан, може найближчим часом різко зрости. За словами конструктора станції Масаші Гото, ситуація вже вийшла за рамки того, з чим може впоратися TEPCO, яка вже робить все можливе для усунення небезпечної ситуації.

2 серпня фахівці TEPCO попередили, що не пізніше ніж через три тижні штучно зведені уздовж берегової лінії бар'єри можуть виявитися нездатними запобігати витоку радіоактивної води в океан. У зв'язку з цим оператор "Фукусіми-1" прийняв рішення прискорити відкачування води з дренажної системи станції, а також терміново зміцнити захисні бар'єри.

Наприкінці липня влада Японії зажадала від оператора вжити негайних заходів для того, щоб запобігти витоку в океан радіоактивної води. Відповідно до планів компанії, на даний момент ці води мають обмежений вплив на навколишнє середовище. Однак, за спостереженнями експертів, через виток радіоактивної води риба поруч з "Фукусімою" теж заражена. Більшість риби і морепродуктів, спійманих вздовж узбережжя "Фукусіми" заборонено до продажу. Риба, спіймана на північ і південь від АЕС, регулярно тестується на наявність радіоактивних речовин.

Виток зараженої води - одна з основних проблем, якими займаються ліквідатори наслідків аварії на АЕС "Фукусіма-1". Станом на березень поточного року в підвальних приміщеннях енергоблоків, дренажній системі і в спеціальних резервуарах на території станції накопичилося понад 360 тисяч тонн води з різним ступенем вмісту радіоактивних речовин.

У результаті природної катастрофи в березні 2011 року на "Фукусімі" відключилися системи живлення і охолодження. Після цього на трьох з шести ректорах станції сталося розплавлення ядерного палива, що супроводжувалося вибухами водню і викидами значної кількості радіоактивних речовин. !zn

Читайте також:

В Японії з'явилися метелики-мутанти після катастрофи на "Фукусімі"

Причиною аварії на АЕС "Фукусіма-1" став людський фактор

Україна і Японія підписали документ про ліквідацію наслідків Чорнобиля і Фукусіми

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі