Сирійські загони курдських повстанців закликали США вплинути на Туреччину, яка здійснює проти них агресію, повідомляє Associated Press.
Подібні звернення відображають стурбованість курдів тим, що їх американські союзники в боротьбі з ІДІЛ відвернулися від них, після розгрому терористів.
Як передає видання їх слова, сирійські курди, які отримали автономію під час важкого становища уряду країни, враховуючи внутрішній конфлікт, побоюються втратити ці привілеї після врегулювання конфлікту.
Як наголошується, курдського-турецький конфлікт в Афріні поставив США в складну ситуацію, де необхідно лавірувати між двома союзниками. З одного боку це курди в Сирії, яку роздирають війни, а з іншого - Туреччина, союзник США по НАТО.
Така ситуація призводить до невдоволення з обох боків.
Курди розглядають захист Афріна як екзистенціальну боротьбу за збереження своєї території. Афрін має важливе значення для них так як це одна з перших курдських областей, яка веде боротьбу проти президента Башара Асада. Саме представники цього регіону стали ініціаторами альянсу з американцями і стали ключовою ланкою в їх зусиллях по формуванню єдиного і неподільного новоутворення вздовж кордону з Туреччиною.
Наступ же Туреччини на Афрін, відзначають представники курдів, призвело до загибелі понад 60 цивільних осіб і десятків солдатів з обох сторін, а також змусило тисячі людей покинути свої будинки.
Як повідомлялося, Туреччина розпочала на півночі Сирії операцію "Оливкова гілка", здійснивши 19 січня масований артобстріл території, що знаходиться під контролем курдських "Загонів народної самооборони" (YPG), яких підтримують США.
Наступного дня Туреччина ввела до сирійської провінції Афрін бронетехніку та спецназ і спільно з "Вільною сирійською армією" за добу просунулися на п'ять кілометрів вглиб території країни.
Анкара побоюється створення держави сирійських курдів за підтримки США на кордоні з Туреччиною, південно-східні регіони якої також населені курдами.
За словами прем'єр-міністра Туреччини Біналі Йилдирима, метою операції є створення 30-кілометрової буферної зони між Туреччиною та Сирією.
Дії Анкари розкритикували США та країни Євросоюзу.
Докладніше читайте в матеріалі Володимира Кравченка "Оливкова гілка" війни" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".