Чинний президент Сирії Башар Асад з великою перевагою переміг на виборах глави держави і тепер повинен очолити країну на сім років. Про це повідомляє Associated Press.
Спікер парламенту Мухаммед Джихад аль-Ляхам увечері в середу, 4 червня, оголосив остаточні підсумки голосування. За Асада проголосували 88,7% виборців - це понад 10,3 мільйона осіб. За його конкурентів - Хассана Абдель Ілляхі ан-Нурі і Махера Абдель Хафіз Хаджара - проголосували 4,3% і 3,2% відповідно. Верховний конституційний суд повідомив, що явка на виборах, які відбулися 3 червня, склала 73,42%.
Жителі Дамаска відреагували на це повідомлення гучними оваціями і пострілами у повітря. Тисячі прихильників Асада з його фотографіями і національними прапорами заповнили вулиці столиці, аби відсвяткувати підсумки виборів.
За даними Agence France-Presse, у результаті святкової стрілянини у Дамаску загинули щонайменше три людини, ще кілька десятків постраждали. Окрім того, повідомляють, що під час стрілянини в місті Халеб на півночі країни було поранено 20 осіб.
Це голосування стало першим у новітній історії країни, коли у президентських виборах брали участь кілька кандидатів. Його проводили на підконтрольних владі територіях. На півночі і сході країни триває громадянська війна.
Учасники саміту голів держав і урядів провідних країн світу (G7), що відкрився у Брюсселі 4 червня, розкритикували президентські вибори у Сирії. У заяві з сирійського питання процедуру переобрання президента Башара Асада охарактеризовано як "псевдовибори". "Немає майбутнього у Сирії", - цитує документ Deutsche Welle.
Зазначивши, що правлячий сирійський режим несе відповідальність за загибель більш ніж 160 тисяч осіб, учасники саміту G7 висловили жаль з приводу позиції, зайнятої в Раді Безпеки ООН Росією і Китаєм, що заблокували можливість доручити Міжнародному кримінальному суду відкрити розслідування злочинів режиму Асада. При цьому, як наголошується в документі, серйозні злочини скоювали і екстремістські угрупуванням, що діють на території Сирії. Всіх винних має бути притягнуто до відповідальності, зазначили учасники саміту G7. !zn
Читайте також:
Башар Асад готовий залишити посаду президента Сирії, але не зараз
США будуть домагатися міжнародного суду над Башаром Асадом
Бойовики "Аль-Каїди" почали вводити на захоплених сирійських територіях правила шаріату